Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Hrozí Vám exekuce Vaši vinou Pomůžeme!

Zde se řeší případy exekucí a různého vymáhání pohledávek. Rady, tipy, návody, pomoc.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Hrozí Vám exekuce Vaši vinou Pomůžeme!

Příspěvekod rikamrikam » pon 23. srp 2010 13:01:56

Řešte svou finanční situaci co nejdříve, čím déle čekáte, tím víc budete platit za exekuci jako takovou.

Jedná se o Exekuce nebo již soudní výkon tohoto rozhodnutí?

Vše pečlivě vypište, poradíme s tím .

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
rikamrikam
Nadporučík
Nadporučík
 
Příspěvky: 319
Registrován: ned 11. dub 2010 13:39:37
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 24 krát

Re: Hrozí Vám exekuce Vaši vinou Pomůžeme!

Příspěvekod rikamrikam » pon 23. srp 2010 13:11:37

Nedávno jsem čet, že i na mBank čr byla nařízená exekuce :-)

Že by měla nějaké pohledávky, nebo dluh, dluhy? :-)

thanks
Pridat.eu
rikamrikam
Nadporučík
Nadporučík
 
Příspěvky: 319
Registrován: ned 11. dub 2010 13:39:37
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 24 krát

Re: Hrozí Vám exekuce Vaši vinou Pomůžeme!

Příspěvekod geiby1 » sob 11. pro 2010 21:13:09

V letošním roce jsem upadla do fin. potíží a nemohla jsem tudíž pravidelně splácet půjčku u G-money bank. Několik splátek a následně výpověď ze smlouvy a doplatek celého úvěru vč. veškerého příslušenství. Chtěla jsem úvěr obnovit (refinancování), ale už bylo pozdě. Referentka mne dost nešetrně upozornila na mé povinnosti a nezajímaly ji mé problémy(samozřejmě, že takový přístup nemohu očekávat od žádné banky). Jelikož můj záznam v registru mi nedovoloval oslovit jinou banku o fin.výpomoc,obracela jsem se postupně na nebankovní společnosti. Dnes už nevěřím, že mezi námi chodí poctiví lidé a těch nepoctivců je čím dál tím více.Díky nim se mé problémy již dávno vyhouply nad hranici únosnosti. Přesto se nadále snažím vyřešit záležitost s bankou, dokud mi exekucí zatím vyhrožují.Už je však situace velmi vážná. Je ochoten mi někdo pomoci? Chodím pravidelně do zaměstnání, snažím se žít poctivě (nekrást a nepodvádět) a zatím se musím jen dívat na to jak okrádají a podvádějí ostatní.Děkuji a ozvěte se prosím
Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.


[color=#FF0000]Edit:/živé linky a emaily dávejte prosím do CODE viz. pravidla!!! Semir[/color]

thanks
Za tento příspěvek od uživatele geiby1 poděkoval
siddhi (úte 22. úno 2011 10:13:29)
Pridat.eu
geiby1
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 25. srp 2010 14:59:16
Poděkoval: 5 krát
Má poděkování: 2 krát

Re: Hrozí Vám exekuce Vaši vinou Pomůžeme!

Příspěvekod gaba » úte 04. led 2011 13:57:50

dobry den hrozí mi ne jedna exekuce na majetek jsem na MD a nezvládám splácet své dluhy. Mam 4 děti a nevím jak dal. Chci se zeptat co vše mi muže exekutor z meho majetku zabavit nebo spíše ci mi musí nechat. musí mi nechat postele pro me děti? A co jiny majetek? dluhy jsem si udělala ještě když jsem byla zaměstnána ale jakmile mě propustily začla jsem své zavazky nesplácet jelikož to z podpory v nezaměstnanosti nešlo. Chtěla bych vědět co dělat dál abych o svuj majetek nepřišla. Ma to ještě nějake řešeni?

thanks
Za tento příspěvek od uživatele gaba poděkoval
vlaku (pát 03. čer 2011 9:32:20)
Pridat.eu
gaba
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. led 2011 13:47:48
Poděkoval: 5 krát
Má poděkování: 1 krát

Re: Hrozí Vám exekuce Vaši vinou Pomůžeme!

Příspěvekod Finurka » úte 04. led 2011 20:36:23

V rámci výkonu exekuce jsou vyloučeny :

Občanský soudní řád § 322 odst. 2 uvádí :

a) běžné oděvní součásti, obvyklé vybavení domácnosti,
b) snubní prsten a jiné předměty podobné povahy,
c) zdravotnické potřeby a jiné věci, které povinný potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě,
d) hotové peníze do částky odpovídající dvojnásobku životního minima jednotlivce podle zvláštního právního předpisu

Dále pak je třeba rozlišit v jakém stádiu jste ve vztahu k exekuci. Jen orientačně uvádím kroky při vymáhání dluhu

1. mimosoudní vymáhání - zpravidla věřitel přes advokátní kancelář učiní písemnou dohodu o splácení dluhu s dlužníkem
2. soudní - podána žaloba na dlužníka na vrácení dluhu
3. vydání platebního příkazu (soud)
4. usnesení o nařízení exekuce (soud)
5. exekuční příkaz

k exekučnímu příkazu uvádím citaci z exekučního zákona :

§ 47

(1) Exekutor poté, co mu bylo doručeno usnesení o nařízení exekuce, posoudí, jakým způsobem bude exekuce provedena, a vydá exekuční příkaz ohledně majetku, který má být exekucí postižen. Exekučním příkazem se rozumí příkaz k provedení exekuce některým ze způsobů uvedených v tomto zákoně.


(2) Exekuční příkaz má účinky nařízení výkonu rozhodnutí podle občanského soudního řádu. Podle exekučního příkazu se exekuce provede po právní moci usnesení o nařízení exekuce.


(3) Proti exekučnímu příkazu není přípustný opravný prostředek.
Poznámka : proti exekučnímu příkazu se tedy nelze odvolat.

To jsou základní orientační informace k exekuci. Podrobněji, lze na základě konkrétní situace.T.j. které kroky 1-5 byly učiněny, s jakým výsledkem a pod.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
gaba (stř 05. led 2011 8:00:43)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Hrozí Vám exekuce Vaši vinou Pomůžeme!

Příspěvekod gaba » stř 05. led 2011 8:09:27

děkuji ta vaší odpověd. Ale nevím co znamena obvyklé vybavení domácnosti. Prosím mužete mi aspon tak zhruba napsat co je tím myšleno?? jako napříkalad mužou mi zabavit kuchynskou linku sporak nebo televizor? Je možne že exekuto přijede a nabídne mi splatkovy kalendař? Nebo mi hned odveze majetek. Víte muj švagr byl v téže situaci a když k němu přijel exekutor spoustu majetku mu polepil štítky (ZABAVENO EXEKUCI) a dal mu splatkovy kalendář.Děkuji moc za vaší odpověd

thanks
Pridat.eu
gaba
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. led 2011 13:47:48
Poděkoval: 5 krát
Má poděkování: 1 krát

Re: Hrozí Vám exekuce Vaši vinou Pomůžeme!

Příspěvekod Finurka » stř 05. led 2011 13:00:02

Postup exekutora byl správný. Exekutor nabízí možnost splácení, to ale nevylučuje "polepení" movitého majetku. Je to označení, že tyto věci budou v případě nesplácení po dohodě s exkutorem převzaty na nefinanční vyrovnání exekuce. Takže mé doporučení, pokud již u Vás exekutor zaklepe na dveře projevte maximální vstřícnost při jednání s ním. Zajištěné předměty pochopitelně zůstanou ve Vaší domácnosti, dále používáte, ale nesmíte prodat, darovat apod. až do doby vyrovnání exekuce. Počítejte, ale s tím, že může být předmětem vyrovnání exekuce, televizor, pračka, video, PC, auto., možná některé kusy nábytku. Můj osobní názor je, že např. postel pro děti by neměla být předmětem vyrovnání. Vše však záleží na exekutorovi, protože ten vydává exekuční příkaz.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka dostal děkování - 2
admin (stř 05. led 2011 13:04:20), gaba (stř 05. led 2011 13:56:10)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek


Zpět na EXEKUCE, Exekutoři, vymáhání pohledávek, dlužnící, výkon exekuce, oddlužení


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron