Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

hrozí exekuce

Zde se řeší případy exekucí a různého vymáhání pohledávek. Rady, tipy, návody, pomoc.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

hrozí exekuce

Příspěvekod jerryeng » pon 08. úno 2010 17:24:45

Otázka

Dobrý den,s přítelem bydlíme společně jako druh s družkou.Vím,že přítel má z doby kdy jsme se neznali nějaké nevyřízené dluhy a hrozí mu exekuce.Veškeré vybavení bytu je staré co my dali mý rodiče do začátku(přítel už rodiče 15let nemá).Jen obýv. stěnu a lednici jsem si zakoupila na splátky a teď mám i novy konf. stůl.Stačí když je na paragonu zaplacení moje jméno aby to exekuce nezabavyla jako majetek přítele??A jak se dá dokázat že televizor, pračka je také majetek můj když je jen doklad o zaplacení a dostala jsem tyto věci od rodičů a babičky jako vybavení bytu do začátku?Pak máme ještě mikrovlnou troubu kterou jsme dostali oba dva společně jako dárek ńa vánoce a mým majetkem je ještě fofoaparát digitální který jsem asi před 3 lety dostala od bratra na vánoce.A teď jsem slavila 25 narozeniny a dostala jsem od rodičů digitální budík s hodinami a od přítelových sourozenců dvd přehrávač.Má otázka se týká toho jak dokážu že to jsou mé dary a tudíž je to můj majetek?U takových věcí je pouze doklad o zaplacení beze jména?A ještě bych měla dotaz - postýlka,válenda jsou už starší je to ještě nábytek když moji rodiče začínali a měli děti mohou exekutoři zabavit??Přebalovací pult se skříňkou,jídelní židličku pro dítě jsem dostala od sestry přítele.Všehovšudy příteli v našem společném bytě patří jen stará sedací souprava,starý počítač,starý jídelní stůl a stará barová skříň které dostal od bratra.Jinak vše se dá říci že patří mně, buď zakoupením nebo jako dárkem a pomocí od rodičů.Máme 10měsíční dceru a koncem září přibude další přírustek.Může nám exekuce vzít i ty potřeby pro děti jako je postýlka,přebalovací pult a jídelní židlička?Děkuji za zodpovezené dotazy a dostání se do obrazu co mě čeká když zaklepe na dveře exekutor.S pozdravem sl. Petra

Odpověď

Dobrý den, exekutor může zabavit věci, které patří povinnému (resp. Se domnívá, že patří povinnému). Jelikož u movitých věcí není na první pohled zjevné, kdo je vlastník, může se stát, že zabaví i věci, které nepatří povinnému. Dojde-li k tomu, že se u vás objeví exekutor, bude na jeho posouzení, zda uvěří , že dané věci patří Vám či Vašemu druhovi. Můžete exekutorovi ukázat různé účtenky, které by dokazovaly Vaše tvrzení. I tak je na exekutorovi, jak se rozhodne postupovat. Pokud zabaví věci, jež nepatří povinnému, je na vlastníkovi věci, aby se obrátil na soud, který exekuci nařídil s tzv. vylučovací žalobou (tj. aby soud rozhodl, že dané věci budou z exekuce vyloučeny). K prokázání, že dané věci jsou Vaším majetkem můžete opět využít účtenky a podobné doklady, svědectví osob, jež Vám věci darovali apod. Podle občanského soudního řádu exekutor nemůže zabavit věci, které dlužník nezbytně potřebuje k uspokojování hmotných potřeb svých a své rodiny nebo k plnění svých pracovních úkolů; věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly. Toto obecné vymezení dále upřesňuje na běžné oděvní součásti a obvyklé vybavení domácnosti, snubní prsten a jiné předměty podobné povahy, zdravotnické potřeby a jiné věci, které dlužník potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě, hotové peníze do částky 1000 Kč. Na základě tohoto vymezení se domnívám, že by exekutor neměl zabavit věci potřebné k péči o děti. Více informací o této problematice získáte na našich stránkách v sekci Články (Výkon rozhodnutí a exekuce) a také v sekci Dluhové poradenství – letáky ke stažení (Co dělat, když exekutor zabaví věc, která patří jinému než dlužníkovi). Na závěr bych chtěla upozornit, že exekutor může zvolit i jiný způsob exekuce např. srážky ze mzdy a podobných příjmů, zablokování účtu a následné stažení peněz z účtu.

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
jerryeng
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 331
Registrován: sob 12. pro 2009 19:40:58
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 5 krát

Re: hrozí exekuce

Příspěvekod Návštěvník » stř 14. dub 2010 21:51:34

Exekutoři už nebudou neomezenými pány nad životy mnoha lidí. Došlo k zásadnímu zpřísnění jejich pravomoci a přitvrzení jejich kontrol.
Exekutoři si za to můžou sami
Pravomoci exekutorů byly terčem časté kritiky odborníků, dlužníků či exekucí postižených lidí. Problémem nebyly ani tak sami pravomoce, jako jejich zneužívání ze strany některých exekutorů.
Velké pravomoce ve spojení s odpovědností si mnoho exekutorů vykládalo různě. Docházelo tak stále častěji k zásadními chybám, jejichž obětí ani nemuseli být sami dlužníci. Častými oběťmi exekutorů byli i nevinní lidé, kteří byli v nesprávný čas na nesprávném místě.
V mnoha případech se zdálo, že prvořadým zájmem exekutorů byl zájem jejich vlastní a teprve na druhém místě byl zájem věřitele.
Množící se případy stížností, které museli řešit soudy či ministerstvo spravedlnosti došly až tak daleko, že muselo ministerstvo rázně zakročit.
Výsledkem jsou změny v pravomocích exekutorů a jejich postavení. Změny zaznamenala i sama exekutorská komora, která přišla o mnoho výsad.
Obstavení domu za miliony? Stačil banální dluh
Pryč by tak měly být doby, kdy exekutor kvůli banálnímu dluhu například ve výši 20 000 korun obstavil nemovitost
za miliony. Mají pravdu ti, kteří říkají, že dluhy se mají platit. Nicméně banální dluh, o které často ani člověk nemusí vědět, nemůže dlužníka postihovat více než si zaslouží. Nově tak exekutoři budou moci zajistit majetek
v přiměřené výši, která odpovídá výši vymáhaného dluhu.
Nemusíme zde připomínat, že největší profit z obstavení nemovitosti a následném exekučním prodeji neměl věřitel, ale exekutor sám. Vzpomeňme na případ exekutora Podkonického, který v dražbě za zlomek ceny pořídil několik velmi hodnotných nemovitostí. Porušení zákona se prý nedopustil, ale....?
Vymáhání vymožených peněz na exekutorovi? Už snad ne
Stejně tak jsou pryč doby, kdy exekutor zadržoval i několik let peníze, které vymohl od dlužníka, věřiteli je však již opomněl vyplatit. Opět zde nezískal profit věřitel, ale sám exekutor, který s vymoženou částkou disponoval, či mohl disponovat a výnosy z této částky si ponechat.
Nyní má exekutor lhůtu 30 dní na to, aby vymožené peníze zaslal věřiteli.
Zabavovat věci, které nejsou dlužníka bude těžší
Už je pryč doba, kdy exekutor na místě o kterém se třeba jen domnívá, že v něm může mít věci dlužník, označí a následně zabaví věci, které prokazatelně patří jiné osobě. Tuto věc exekutor zabavil i v případě, kdy mu bylo na místě prokázáno, že věc nepatří dlužníkovi a nebylo o tom ani sebemenších pochyb. Majitel věci se tak musel zdlouhavě obracet na soud s vylučovací žalobou a ani po tom neměl jistotu, že se mu věci skutečně vrátí.
Nyní může exekutor přímo na místě vyjmout ze soupisu označovaných věcí takové věci, o kterých je zřejmé a prokázané, že nepatří dlužníkovi.
Doufejme jen, že se exekutoři ze svých chyb a prohřešků poučí a díky tomu se na ně zásadně změní v současné době negativní pohled společnosti. Exekutoři jsou totiž skutečně potřební.


Naposledy oživil Anonymous v stř 14. dub 2010 21:51:34
Pridat.eu
Návštěvník
Neregistrovaný uživatel
 


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek


Zpět na EXEKUCE, Exekutoři, vymáhání pohledávek, dlužnící, výkon exekuce, oddlužení


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron