Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Urna v čr

Vše o policii České republiky. Vězeňské služby aj.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Urna v čr

Příspěvekod polda jan » pon 22. úno 2010 13:27:36

Myslím, ze bych mohl poskytnout dobré informace o prijímacím rízení k ÚRN. V podstate se celé rízení skládá z nekolika cástí a to proverka fyzické zdatnosti formou testu, dále baterie psychotestu a lékarská prohlídka. Fyzické testy nejsou zas az tak nárocné a obsahují beh na 100 a 5000 metru, kliky, sed lehy, shyby na hrazde, plavaní na 400 metru, splh na lane bez prirazu. Limity pro jednotlive discipliny nejsou prilis vysoké a mel by je zvladnout kazdy, kdo to mysli se zluzbou u takto elitni jednotky vazne. Vetsi prekazkou, na které pohorí min. 50% uchazecu jsou psychotesty. Trvaji obvykle 6-8 hodin a jsou zamereny jak na IQ, tak na osobnost uchazece, schopnost rozhodovat se v casové tísni atd.
Dale je tu lekarska prohlidka kde se vyzaduje nadstandartni zdravotni stav. Alergie, vady kloubu, vyrazky byt sebemensi nejsou tolerovany a jsou duvodem k odmitnuti uchazece. Ti, kteri uspesne projdou vsemi testy jsou prizvani k tzv. pekelnemu tydnu. Tento se napadne podoba obdobnym "zatezakum" u vetsiny specialnich jednotek ve svete. Podstatou tohoto zatezaku je dohnat jednotlivce az na hranice svych moznosti. Od casneho rana az do noci travi uchazeci veskery cas v terenu kde plni nejruznejsi úkoly. Cast z nich vykonava jednotlivec sam, cast probíhá v týmu. Kazdy jednotlivec je pod neustálým dohledem psychologa a ostrilených "mazáku", kteri si vytipovávají nové cleny. behem zátezáku je omezován prísun potravy. Behem tohoto tydne nachodí kazdy uchazec zhruba 250-300 km s plnou polní. Je také omezován spánek a to max. na 3-4 hod. denne, nekdy je to i méne. Napriklad uprostred spanku jste vzbuzeni a donuceni sepsat podrobné hlásení o uplynulém dni. Spankova deprivace spolecne s nedostatkem zivin predstavuje asi nejvetsi problém, který vás opravdu dokonale proverí. V prubehu celeho zatezaku absolvujete nekolik testu, které jsou casove limitovany, ale limit neni predem oznamen, takze clovek musi slapat na plny pecky, aby nebyl z celeho prijimaciho rizeni vyloucen. Cele vyberové rizeni je dle mych zkusenosti narocnejsi nez napríklad k 6. skupine specialních operaci ACR, coz je v podstate nejelitnejsi jednotka armady. Zaverem bych chtel dodat, ze podminkou pro prijeti do URN je mimo jine také min 5 let aktivní sluzby u PCR.

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
polda jan
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Urna v čr

Příspěvekod jerryeng » ned 28. úno 2010 15:34:23

Historie

Útvar rychlého nasazení vzniká v roce 1981 jako součást Sboru národní bezpečnosti (SNB). Jeho vznik je zapříčiněn nárustem terorizmu a zvláště únosů letadel. Do útvaru jsou vybráni jednotlivci z řad výsadkových jednotek armády. Pro toto období je charakteristická výstroj skládající se z maskáčů vzor jehličí a také červený baret, který si přislušníci přinesli z armády. Baret měl na spodní straně podšívku se vzorem jehličí. Zbraně používané v tomto období jsou obdobné se zbraněmi používanými v armádě - samopal vz.61 Škorpion, samopal vz.58 a odstřelovací puška SVDN-1 Dragunov a různé druhy pistolí. Poněkud zvláštními zbraněmi jsou puška vz.54 upravená podle požadavků odstřelovačů, brokovnice a vrhač granátů RV 85. Po převratu dochází k různým změnám. Název útvaru se mění na název Jednotka rychlého zásahu Federální policejní služby - JRZ FPS. Dochází také k výměně červených baretů zdiskreditovaných při zásahu v listopadu 1989 za tmavě zelené. Ty zůstaly do roku 1992, kdy se vrátily opět barety červené. V tu dobu se mění název na Útvar rychlého nasazení Policie České Republiky a začíná se psát jeho třetí kapitola. Ačkoliv se to řadě lidí nezdá, má jednotka za sebou docela bohatý život:
1984 - osvobození rukojmí v chatě
1989 - nasazení URN při demostracích v listopadu
1990 - osvobození rukojmí v nemocnici - pachatel s ručním granátem
1992 - zásah na letišti v Mošnově 1995 - zatčení bosse ruské mafie v klubu "U holubů"
1997 - záchranné práce při povodních
1998 - zásah proti bulharské mafii (obchod s drogami, zabraněmi a prostitucí)
1999 - zatčení bosse albánské mafie Prince Dobrošiho
1999 - havárie vrtulníku na Orlické přehradě
2000 - zatčení uprchlého vězně Kájinka
2000 - zásah při prosazení nucené správy IPB
2001 - zásah proti mezinárodní skupině vykrádačů bytů
2001 - zásah proti výrobcům Pervitinu
2002 - potápění utržených lodí během záplav
2002 - bezpečnostní opatření na summitu NATO
2002 - zásah proti skupině organizovaného zločinu - prodej plastické trhavinyNěkteré z výše uvedených akcí jsou ve společnosti hodnoceny negativně. Je potřeba však oddělit striktně od sebe politické hledisko od hlediska profesionálního. O nasazení útvaru rozhoduje ministr vnitra a policejní ředitel. Útvar sám má velice malou šanci ovlivnit to, na jakou akci má být použit. Z profesionálního hlediska byly akce až na nešťastnou havárii při výcviku na Orlické přehradě perfektní. Z taktického hlediska byla excelentní zvláště akce na zadržení Dobrošiho. Před a za vozidlem Dobrošiho jely vozy URNy. Při zastavení na semaforech na červenou proběhla akce, kdy byl Dobroši zajat a jakmile naběhla na semaforech opět zelená, kolona vozidel se pohnula, takže nedošlo ani k zastavení provozu a řada řidičů ve frontě ani nepostřela, že se stalo něco neobvyklého. Zajímavým okamžikem bylo potápění utržených lodí během záplav. Ačkoliv to policisté nikdy nedělali a na konzultace nebyl čas, podařilo se včas všechny lodě potopit. Lodě jsou dělány tak, aby se po proražení dna hned nepotopily.

Výběrové řízení

Před tím, než se člověk rozhodne absolvovat výběrové řízení k URN musí splňovat následující podmínky:
- minimální věk 23 let
- 3 roky služby u Policie ČR
- minimálně středoškolské vzdělání
- dobrý zdravotní stav a fyzická kondice
- řidičský průkaz skupiny B.
- plavec
Výběrové řízení má tři fáze:
První fáze - uchazeč absolvuje předepsaná zátěžová vyšetření, psychologické vyšetření skládající se z řady různých testů trvající přibližně 6-8 hodin, přezkoušení z tělesné zdatnosti. Přezkoušení z tělesné zdatnosti obsahuje následující testy: běh 60m, běh 5km, kliky maximální počet za 1 minutu, shyby na hrazdě maximální počet, sedy-lehy maximální počet za 2 minuty, plavání 400m, překážková dráha.
Druhá fáze - trvá týden a probíhá ve výcvikovém středisku. Během tohoto týdne uchazeč musí dokázat jak svou motivaci, tak fyzickou odolnost. Stěžejní součástí jsou orientační pochody s batohem. Pochody jsou namáhavé a probíhají i v noci. Cílem je zjistit chování člověka během dlouhodobého působení stresu. Člověk se musí neustále rohodovat, plnit úkoly a to vše za nedostatku spánku a stravy. Jediné, čeho nemůže mít nedostatek, je voda. Pitný režim je důležitý a nesmí se podceňovat. Zajímavým testem je horolezecká houpačka na mostě po jednom z pochodů. Uchazeč se po příchodu na místo uváže do postroje a zhoupne se na laně zavěšeném pod mostem. Není to přímo Bungee, ale člověk se při pohledu dolů rychle rozhoduje, jestli chce pokračovat. Zhoupnutí bývá někdy problémem i pro výsadkáře.
Třetí fáze - pohovor. Pokud uchazeč prošel prvními dvěma fázemi a nevzdal to sám, má před sebou poslední vyřazovací kolo. Čeká jej rozhovor před komisí. Komise se ptá na různé osobní věci, na to jak se uchazeči zdálo výběrové řízení a na motivaci - proč k jednotce jde. Je potřeba říci, že zájemce typu "Chci mít samopal a střílet po teroristech" služba u jednotky nečeká. Žádaný je tichý profesionál. Požadované vlastnosti jsou následující:
a) Inteligence – průměrná až nadprůměrná. Schopnost učit se. Vymezit a vyřešit problém i ve stresovém prostředí.
b) Ctižádost a cílevědomost – znát své reálné schopnosti, dokončit práci, pracovat na sobě.
c) Pružnost a přizpůsobivost – nekonvenční myšlení, invence, schopnost improvizovat.
d) Zralost – je tím míněno chování zbavené impulsivnosti, naivity, přehánění, vnitřní ukázněnost.
e) Psychosomatická stabilita – souvisí s emocionální stabilitou. Uchazeč by neměl podléhat psychosomatickým obtížím. Neměl by nemoci vyhledávat ani přecházet.
f) Emocionální stabilita – schopnost snést kritiku, trpělivost, ovládat se. Nepřípustná je však strnulost a nadměrné potlačování pocitů.
g) Emoční naladění – optimista, smysl pro humor, bez náhlých výkyvů.
h) Sociální přizpůsobivost – vstřícné a otevřené jednání, přijmout autority, přijmout pravidla skupiny, iniciativa
i) Agresivita a odvaha – projevovat cílenou a kontrolovatelnou agresivitu. Odvaha s instinktem sebezáchovy – bez kaskadérských kousků.
j) Vysoká frustrační tolerance – schopnost zůstat akceschopný a orientovaný na splnění cíle při přerušení, čekání a rušivých vlivech.
k) Morálně – etické chování – jednat podle přijatých společenských pravidel a hodnot, smysl pro spravedlnost, poctivost, svědomitost a pozitivní motivace k práci.

Výcvik

Pokud byl účastník i při pohovorech úspěšný a byl přijat, čeká jej docela náročný výcvikový program. Základem je takticko-speciální příprava, střelecká příprava, práce ve výškách a sebeobrana. Pokračuje se spojovací, výsadkovou, topografickou a zdravotní přípravou. Učí se obsluhovat potřebnou speciální techniku, psychologii a předpisy. Dále uchazeč je podle potřeby proškolen v oblasti ženijních prací nebo se účastní výcviku odstřelovačů, potápěčů případně řidičů. Prvotní výcvik probíhá nejprve u výcvikové skupiny, pak je teprve přičleněn nový člen k jednotce. Život v jednotce je vlastně neustálý výcvik. Vše se nestále zkouší a piluje, aby časy pro obsazení místnosti byly co nejmenší, slaňování rychlejší, střelba přesnější a vše bezpečnější. Člověk se tak stane součástkou velikého stroje zvaného tým. Celý stroj musí být dobře udržovaný a zaběhaný, protože pokud se jedna součástka zasekne, může to mít katastrofální důsledky. Člověk si musí zvyknout, že mu bude jednotka organizovat život. Životní prostor se často zcvrkne na pohotovost, výcvik, spánek a pár soukromých chvil. Neustále vysoké nasazení i při tréningu nese s sebou vysokou opotřebovanost a řada lidí časem pochopí, že život u zásahovky je jiný než si představovali. Výcvik pokračuje tak, že po čase se z člověka stává odborník a z odborníka instruktor. U jednotky nikdo nevydrží věčně a dříve nebo později se každé místo obsadí někým novým. Vzhledem k požadavkům na výkonnost nelze u zásahovky zůstat do důchodu.
Člověk je podle svých schopností a znalostí umístěn v určité sekci:
a) sekce rychlého nasazení - tři zásahové skupiny a výcviková skupina.
b) sekce speciálních služeb - odstřelovači, spojaři, dokumentaristé, vyjednavači, řidiči.
c) sekce administrativně-logistická - sekretariát, právník, personální, organizační a materiálová skupina.
Aby ve výcviku byly zahrnuty nejnovější poznatky, cvičí se spolu se zahraničními jednotkami jako SAS, GSG9, GIGN atd. Příslušníci jednotky se účastní policejní mise v Kosovu UNMIK a jsou členy zásahové jednotky Special Team 6.

thanks
Pridat.eu
jerryeng
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 331
Registrován: sob 12. pro 2009 19:40:58
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 5 krát

Re: Urna v čr

Příspěvekod Karel » pát 19. bře 2010 14:51:56

Dobrý den
Zajímalo by mě jak je to u Urny s osobním životem, jestli je čas i na rodinu?
Karel
Pridat.eu
Karel
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Urna v čr

Příspěvekod Ben » stř 15. zář 2010 13:24:33

Čas na rodinu budeš mít, ale peníze pro rodinu ne, protože furt je to policie a jestli se nezmění vláda, tak policajti za chvíli budou brát míň než naši r....í spoluobčané na podpoře!

[color=#FF0000]Edit:/Text byl pozměněn[/color]

[color=#0000FF]Semir Gerkhan[/color]
Pridat.eu
Ben
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Urna v čr

Příspěvekod ferenc :-) » stř 15. zář 2010 20:41:23

Bene..

Já mám pocit, že tomu tak je již nyní. Každej r.m, jak se jim nově říká má víc, nežli policajt.
Vždyť ani nemají na benzín. Bohužel jich znám hodně, jendo auto je tozváží na stanoviště, tam jsou na obchůzce 6 hodin, pak je ta samá dodávka odveze zpět. Už prý nemají ani 20km na směnu, pokud je tohle pravda, tak je to katastrofa a nevím, kam až to může jít...

[color=#FF0000]Edit:/Text byl pozměněn[/color]

[color=#0000FF]Semir Gerkhan[/color]
Pridat.eu
ferenc :-)
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Urna v čr

Příspěvekod herrmannlucie » úte 07. pro 2010 19:26:52

Bene, a ostatní vaše diskuze opravdu svědčí o inteligenci našich policistů.V hlavách n.....o a když vás je někde potřeba,tak tam nejste.Zajděte se občas podívat na úp je tam mnohem víc nevzdělaných a smradlavých čechů,než romů.Přestante lidem závidět a nestarejte se o to kdo kolik má a za co.Protože do toho vám je h...o.Píše nezaujatá češka

[color=#FF0000]Edit:/Vzhledem k vulgarizmům byl příspěvek upraven a uživatel zabanován[/color]

[color=#0000FF]Semir Gerkhan[/color]
Pridat.eu
herrmannlucie
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Urna v čr

Příspěvekod Péťa » úte 07. pro 2010 19:59:04

[quote="herrmannlucie"]Bene, a ostatní vaše diskuze opravdu svědčí o inteligenci našich policistů.V hlavách n.....o a když vás je někde potřeba,tak tam nejste.Zajděte se občas podívat na úp je tam mnohem víc nevzdělaných a smradlavých čechů,než romů.Přestante lidem závidět a nestarejte se o to kdo kolik má a za co.Protože do toho vám je h...o.Píše nezaujatá češka[/quote]

Vážená "nezaujatá" češko. Vzhledem k Vašemu úzkostnému a vulgárnímu projevu porušujícímu v mnoha ohledech pravidla našeho fóra bude Vaše IP adresa dočasně za[color=#FF0000]BAN[/color]ová. Přečtěte si laskavě pravidla, než něco napíšete. Pokud budete pokračovat v porušování pravidel, budete za[color=#FF0000]BAN[/color]ována permanetně. Příště z rozmyslem prosím. Vše, co jste napsala se dá stylizovat i jiným způsobem!!

thanks
Pridat.eu
Péťa
Poručík
Poručík
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16. lis 2010 14:12:35
Poděkoval: 30 krát
Má poděkování: 43 krát

Re: Urna v čr

Příspěvekod Péťa » úte 07. pro 2010 20:04:12

Pro Ben a ferenc:-)

Pánové, přečtěte si laskavě pravidla. Byť mám na to názor jaký mám, diskriminaci nebo rasistické pomluvy zde nestrpím.
[color=#FF0000]Tohle je první varování![/color]

thanks
Pridat.eu
Péťa
Poručík
Poručík
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16. lis 2010 14:12:35
Poděkoval: 30 krát
Má poděkování: 43 krát


 
 • Mohlo by vás zajímat
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek
 • urna
  od Návštěvník » stř 11. led 2012 0:02:30
  1 Odpovědi
  2840 Zobrazení
  Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
  stř 25. led 2012 0:04:14
 • urna policie
  1, 2od admin » úte 04. led 2011 23:34:53
  12 Odpovědi
  14862 Zobrazení
  Poslední příspěvek od Drexa Zobrazit poslední příspěvek
  stř 30. bře 2011 11:38:27
 • urna policie
  od rikamrikam » pát 16. zář 2011 12:55:54
  5 Odpovědi
  6202 Zobrazení
  Poslední příspěvek od Finurka Zobrazit poslední příspěvek
  úte 20. zář 2011 22:45:32
 • urna policie
  od Návštěvník » úte 03. led 2012 8:04:22
  0 Odpovědi
  2241 Zobrazení
  Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
  úte 03. led 2012 8:04:22


Zpět na Fórum Policie ČR, Vězeňská služba, URNA, Státní správa, Armáda ČR, Městská policie


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron