Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Lichváři a "finančníci"

Místo pro Vaše připomínky týkající se fóra a místo pro reakce moderátorů k uživatelům.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Lichváři a "finančníci"

Příspěvekod Unabella » čtv 27. říj 2011 14:43:12

Dobrý den, ráda bych se podílela na tomto fóru. Myslím, že mám mnoho informací o tom, co se děje ve světě tzv. financí -alias lichvářů. Jsou zde společnosti, které nabízejí úvěry všem bez dokladu z příjmů a chtějí zálohu na úvěr. Taková firma nejenže žádný úvěr neposkytne, ale následně po zaplaceení zálohy vymáhá na tzv. dlužníkovi údajnou částku, kterou firma ne(obdržela). Pak tu máme jinou sortu podvodníků - v současné době se jedná o jistého podnikatele z Prahy 8, který má již dvě společnosti založené na tom, že člověk podepíše žádost o úvěr, pak se dlouho nic neděje a po třech měsících člověk dostane smluvní pokutu ve výši 10.000 Kč plus náklady za právního zástupce.

Hmmm taky "dobrá" věc a policie s tím nic nedělá. Myslím, že by se stát měl zamyslet a zakázat soukromé půjčování financí - ale tahle vláda jde do kopru a asi se vše vyřeší jinak než by se dalo očekávat.
Pak tu máme dalšího vykuka, který si přišel na velký majetek, který má dokonce uveřejněný v Obchodním rejstříku a to jen díky tomu, že obchoduje zcela legálně s pohledávkami, avšak tento vykuk nejenže nevymáhá pohledávky tradičním způsobem, on prostě chce majetek nikoliv peníze a tak klidně řekne svému exekutorovi aby exekuční příkaz neposlal dlužníkovi a dlužník tak přijde o majetek jen to frkne. Takže zničil i exekutora V. o kterém se nedávno psalo. Protože nevymohl to co onen vykuk chtěl.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Unabella dostal děkování - 4
Aila (čtv 03. lis 2011 10:20:52), annafafilkova (pát 09. pro 2011 15:27:36), Finurka (pát 28. říj 2011 19:03:12), Josef1952 (ned 30. říj 2011 22:15:27)

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
Unabella
Zpravodaj
Zpravodaj
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 24. led 2011 14:38:42
Poděkoval: 12 krát
Má poděkování: 19 krát

Re: Lichváři a "finančníci"

Příspěvekod Finurka » pát 28. říj 2011 19:17:26

Ano nelze než souhlasit. Již několikrát jsem zde psala, že zprostředkování půjček je zpravidla podvod. Těchto firem bylo zde již přetřásáno několik. V současné době se objevují případy, kdy je udělena pokuta 10 000 Kč + náklady na právníka (cca 4000 Kč) a to za nesplnění součinnosti pro získání úvěru. Žadatel o půjčku je vyzván, aby dodal doklady, ale tak aby je nedostal a pak za to je mu udělena pokuta. Již jeden konkrétní případ pomáhám řešit. Je zde podezření, že byly předloženy jako důkaz dodání korespondence podací lístky, které jsou zfalšované. Jedná se nejspíš o stejnou firmu, která je zmiňována v předchozím příspěvku. její jméno záměrně nezveřejňuji.
ZNOVU OPAKUJI : NEVYUŽÍVEJTE FIREM, KTERÉ NABÍZÍ ZPROSTŘEDKOVÁNÍ, peníze nejspíš nezískáte, spíše se dostanete do pozice, že Vám bude udělena smluvní pokuta pod různě vykonstruovanými záminkami, které se těžce rozporují, protože tito zprostředkovatelé mají velmi dobře postavené smlouvy v jejich prospěch. Pokud nějaké peníze Vám zprostředkují, pak jsou zpravidla investory nebankovní subjekty, které jsou běžně dostupné bez zprostředkování (Provident, Home Credit, a další tohoto typu). Toto je podloženou zkušeností. Ne mpji osobní, ale osob, které se zde obrátily o pomoc a kterým jsme se snažili být nápomocni. Rovněž si dávejte pozor na to, aby jste podepisovali smlouvu o půjčce-úvěru ve stejný den a na stejném místě, tedy současně s investorem nebo jeho pověřeným zástupcem, předejte tak k tomu, aby nemohla být stránka o výši půjčky "opravena", pochopitelně nahoru. I takové případy se již vyskytly, dokázat to, ale je opět obtížné a nevyřeší se to bez soudního jednání.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
Josef1952 (ned 30. říj 2011 22:18:26)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Lichváři a "finančníci"

Příspěvekod Honza1939 » stř 02. lis 2011 18:57:00

Přeji dobrý den. Máte jistě pravdu, ale není možné se zachovat tak, aby se podobné praktiky už dál neopakovaly ? Rád budu spolupracovat.
Pridat.eu
Honza1939
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Lichváři a "finančníci"

Příspěvekod Boxer_UBS » sob 05. lis 2011 18:52:39

Za nejjistější půjčku (když už si tedy musím půjčit), považuji půjčku od banky, pak bych se obrátil na společnosti typu HomeCredit, Cetelem. Třetí štace, to už ale ve velké krizi, je Provident. A pak už nic. Protože pokud vám nepůjčí nikdo z uvedených, je něco špatně. A další půjčky od pofidérních společností považuji za začátek velmi špatného konce...
Doporučuji pořad na ČT 1 - Krotitelé dluhů.
Ozbrojte se až po zuby Boží výzbrojí, abyste mohli čelit ďáblovým nástrahám

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Boxer_UBS
Zpravodaj
Zpravodaj
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 30. říj 2011 20:01:10
Bydliště: Severní Čechy
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 9 krát

Re: Lichváři a "finančníci"

Příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 19:53:56

Jo, na krotitele duchu taky koukam, sice občas mě to zklame jak raděj, ale většinou je to pohoda.
Pridat.eu
Návštěvník
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Lichváři a "finančníci"

Příspěvekod Unabella » pát 11. lis 2011 19:19:22

[quote="Honza1939"]Přeji dobrý den. Máte jistě pravdu, ale není možné se zachovat tak, aby se podobné praktiky už dál neopakovaly ? Rád budu spolupracovat.[/quote]


Dobrý den,

zajímalo by mne, jak by jste to chtěl udělat? Dle mého by se musel změnit stát, protože ten dopustil to, že pod rouškou demokracie se dějí tak strašné věci jaké se dějí. Musel by se změnit živnostenský a obchodní zákon.

thanks
Pridat.eu
Unabella
Zpravodaj
Zpravodaj
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 24. led 2011 14:38:42
Poděkoval: 12 krát
Má poděkování: 19 krát

Re: Lichváři a "finančníci"

Příspěvekod Finurka » ned 13. lis 2011 16:21:59

Nejen změna zákona, ale především postoj lidí, nebýt důvěřivý, nenechat se oslnit suverénním vystupováním obchodních zástupců. mají školení a talent na vymývání mozků. Dále pak by byla potřeba důslednější kontroly ze strany státních dozorujících orgánů, ta stále pokulhává, ale je to opět i o tom, že lidé se neobracejí se stížnostmi na tzv. podnikatele. ČNB dozoruje finančnictví a bankovnictví. Lze učinit dotaz na podezřelé subjekty. Taktéž lze upozornit Českou obchodní inspekci na praktiky prodejců, především akce, kde se Vám chtějí prodat zpravidla předražené zboží. Pak je tu jsou tu i finanční a živnostenské úřady. I tam lze podat podnět pro kontrolu činnosti. Ne vše je schopna řešit policie. Ta řeší přestupky a trestné činy, pokud se prokáží. Dost často se ale jedná o tzv. správní delikty a tam musí nastoupit příslušná kontrolní správní instituce.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka dostal děkování - 2
goflin (čtv 24. lis 2011 5:00:53), Unabella (pon 14. lis 2011 22:26:49)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek


Zpět na Kniha přání a stížností, nástěnka pro moderátory.


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků