Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Výživné

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Výživné

Příspěvekod martina72 » čtv 19. led 2012 14:04:48

Dobrý den,měla prosím dotaz.Před 15 dny jsem byla na Policii ČR podat trestní oznámení na neplnění vyživovací povinnosti ze strany otce na našeho syna.Výživné je určeno soudem ve výši 2700,-kč.Tuto povinnost neplní otec již 6 po sobě jdoucích měsíců,tzn.od měsíce srpna 2010.Chtěla se prosím zeptat,jak a do jaké doby je policie povinná mi sdělit zda již byl otec kontaktován a jaký bude další postup.Po 10 dnech od podání oznámení jsem navštívila opět policii s otázkou,zda již otce kontaktovali a bylo mi sděleno,že ne,že je třeba počkat až jim přijdou výpisy ohledně otce ze sociálky,z úřadu práce,ze zdravotní pojišťovny.Z mého pohledu se to neplacení výživného netýká.Prosím můžete mi sdělit i to,zda jsou tyto doklady doopravdy třeba?Děkuji mockrát za odpověď.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele martina72 dostal děkování - 2
goflin (čtv 19. led 2012 16:14:01), Unabella (čtv 19. led 2012 16:21:10)

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
martina72
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. led 2012 13:51:38
Poděkoval: 3 krát
Má poděkování: 2 krát

Re: Výživné

Příspěvekod Unabella » čtv 19. led 2012 16:24:38

Dobrý den,

výživné se určuje dle výše skutečných příjmů rodiče včetně sociálních dávek a příspěvků na bydlení. Soud také přihlíží k současné situaci rodiče, který má výživné hradit. To znamená, pakliže se rodič opět ožení a má děti - má tedy další vyživovací povinnosti a soud také může výživné díky výše uvedeným skutečnostem snížit.
Pakliže jste podávala trestní oznámení musí Vám do jednoho měsíce Policie ČR odpovědět - v jakém stavu je vyšetřování.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Unabella dostal děkování - 2
goflin (čtv 19. led 2012 16:33:41), martina72 (čtv 19. led 2012 19:08:47)
Pridat.eu
Unabella
Zpravodaj
Zpravodaj
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 24. led 2011 14:38:42
Poděkoval: 12 krát
Má poděkování: 19 krát

Re: Výživné

Příspěvekod goflin » čtv 19. led 2012 16:31:53

Dobrý den

Já jen doplním....

V tomto případě policie pracuje úplně zbytečně.... Vám v tuto chvíli stačí znát zaměstnavatele Vašeho bývalého partnera. Aby mu mohla být okamžitě nařízena exekuce na plat. Tzn. zaměstnavatel je povinnen srážet částku ve výši alimentů určených soudem a poukazovat je na Váš účet.
Dále je třeba znát současnou adresu bydliště bývalého partnera. Aby ji policie nemusela zbytečně a zdlouhavě vyhledávat. Neboť jak víme, trvalo by jim to příliž dlouho.....

Jakmile budete mít tyto informace pohromadě, zajděte na obvodní oddělení policie a vše jim předejte. A hlavně se nenechte odbít. Na výše uvedené máte nárok a policie musí konat okamžitě :!:

Toto jsem si nevycucal z prstu. Stejný problém řešíme s mou současnou přítelkyní a informace, které jsem Vám podal jsou přímo ze sociálky.

V případě nějaých nejasností čí dalších dotazů mne kontaktujte na emailu:
Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.


Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy. Budeme moc rádi, pokud nás budete informovat o průběhu celé věci, aby i ostatní lidé ve stejné situaci věděli jak postupovat.

Děkujeme
The foes of the righteous will be condamned
i become death the destroyer of worlds

thanks
Za tento příspěvek od uživatele goflin poděkoval
martina72 (čtv 19. led 2012 19:08:03)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
goflin
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 158
Registrován: stř 22. pro 2010 8:42:55
Bydliště: Země - Nezemě
Poděkoval: 49 krát
Má poděkování: 116 krát

Re: Výživné

Příspěvekod martina72 » čtv 19. led 2012 19:19:32

Děkuji vám za odpovědi.Neuvedla jsem zde,že na policii jsem nahlásila jak adresu trvalého pobytu,korespondenční, i adresu,na které se neplatící otec zdržuje.Rovněž i adresu ,na které nyní pracuje.Otec dítěte je živnostník.Uvedla jsem vše,co je třeba a i přesto ho policie do dnešního dne nekontaktovala.

thanks
Pridat.eu
martina72
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. led 2012 13:51:38
Poděkoval: 3 krát
Má poděkování: 2 krát

Re: Výživné

Příspěvekod goflin » pát 20. led 2012 9:34:34

Jak psala naše zpravodajka unabella... Policie Vám musí odpovědět do 30 pracovních dnů od podání tr. oznámení.

Chápu že jste nervózní, ale pokud jste podala tr. oznámení, uvedla jste věci do chodu. Teď musíte už jen čekat
The foes of the righteous will be condamned
i become death the destroyer of worlds

thanks
Za tento příspěvek od uživatele goflin poděkoval
martina72 (pát 20. led 2012 10:05:55)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
goflin
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 158
Registrován: stř 22. pro 2010 8:42:55
Bydliště: Země - Nezemě
Poděkoval: 49 krát
Má poděkování: 116 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • výživné
    od posina » úte 24. kvě 2011 11:55:00
    2 Odpovědi
    2252 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Unabella Zobrazit poslední příspěvek
    čtv 19. led 2012 16:29:41
  • výživné na dítě
    od pavlínka » čtv 21. říj 2010 15:27:03
    1 Odpovědi
    2174 Zobrazení
    Poslední příspěvek od admin Zobrazit poslední příspěvek
    ned 24. říj 2010 21:51:50


Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník