Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

výživné

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

výživné

Příspěvekod posina » úte 24. kvě 2011 11:55:00

Zdravím mám dotaz manžel mi dluží za výživné skoro 100tisíc a mě zajímá jestli si k tomu můžu ze zákona napočítat i procenta?Víte někdo nákej tan zákon?Vždyť si kaž dej napočítává procenta a penále tak proč bych nemohla já?Díky za info Posina

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
posina
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04. led 2011 16:05:45
Poděkoval: 12 krát
Má poděkování: 5 krát

Re: výživné

Příspěvekod admin » sob 28. kvě 2011 15:52:58

Dobrý den, podařilo se mi naleznou jedno zajímavé znění, cituji:

Není běžné, aby se z výživného vypočítávaly úroky, nikdy jsem se s takovým požadavkem nesetkal. Na druhou stranu ale mne ale momentálně nenapadá nic, co by jejich přiznání mělo bránit. Nicméně, v rámci exekuce se těch úroků nedomůžete, pokud nebyly přiznány rozsudkem. Musela byste proto bývalého manžela žalovat ještě o ty úroky z prodlení. Exekuce totiž může být nařízena jen pro pohledávku, která je přímo vymezena v rozsudku. Pokud tedy v rozsudku je vymezena jen výše výživného bez úroků z prodlení, nelze pro úroky provádět exekuci a jak už jsem psal, musela byste se domáhat vydání dodatečného rozsudku, kterým by úroky byl přiznány. Rozhodně na to ale doporučuji advokáta, jak už jsem uvedl, není to nic běžného.
Nová rubrika na fóru o zkušenostech s policií, přidejte se zde: zkusenosti-policie/

thanks
Za tento příspěvek od uživatele admin poděkoval
posina (pon 30. kvě 2011 7:54:14)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
admin
Prezident Policisté.com :-)
Prezident Policisté.com :-)
 
Příspěvky: 826
Registrován: čtv 10. pro 2009 17:10:49
Poděkoval: 29 krát
Má poděkování: 129 krát

Re: výživné

Příspěvekod Unabella » čtv 19. led 2012 16:29:41

Ke stanovenému výživnému se žádná procenta ani úroky nepřipočítavají. Pokud budete podávat cokoliv ať už k soudu nebo na Policii připravte si doklady o tom, kolik a kdy jste peníze naposledy dostávala. Vypočítejte si kolik Vám partner na výživném dluží a podejte buďto soudní vymáhání výživného nebo trestní oznámení.
Osobně doporučuji se spíše s partnerem domluvit jako lidi. Toto jsou tahanice, které soud sice obratem řeší, ale je opravdu lepší se domluvit osobně, pakliže to ale nejde udělejte to co jsem napsala výše.

thanks
Pridat.eu
Unabella
Zpravodaj
Zpravodaj
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 24. led 2011 14:38:42
Poděkoval: 12 krát
Má poděkování: 19 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výživné
    od martina72 » čtv 19. led 2012 14:04:48
    4 Odpovědi
    2718 Zobrazení
    Poslední příspěvek od goflin Zobrazit poslední příspěvek
    pát 20. led 2012 9:34:34
  • výživné na dítě
    od pavlínka » čtv 21. říj 2010 15:27:03
    1 Odpovědi
    2159 Zobrazení
    Poslední příspěvek od admin Zobrazit poslední příspěvek
    ned 24. říj 2010 21:51:50


Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron