Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

co s nezaplaceonu pokutou

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

co s nezaplaceonu pokutou

Příspěvekod jerryeng » pon 08. úno 2010 16:29:53

Otázka

Dobrý den. Kvůli nezaplacené pokutě městské policii Praha, jsem musel exekutorovi zaplatit 8500 Kč. Po půl roce mi přišlo od soudu rozhodnutí, že se exekuce zastavuje na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu o prekluzivní pětileté době. Když jsem na exekutorský úřad volal, bylo mi řečeno, že jim nic nepřišlo, tudíž mi částku zpátky nevrátí. Poradíte mi prosím jak dál postupovat?

Odpověď

Dobrý den,

v daném případě je třeba rozlišit otáku nákladů exekuce a samotné dlužné částky. Pokud jde o dlužnou částku, tak ta buď může být ještě u exekutora, nebo již mohla být (což je pravděpodobné) poukázána oprávněnému. V takovém případě lze doporučit zaslat oprávněnému dopis, ve kterém ho vzhledem k rozhodnutí o zastavení exekuce (přiloženém v kopii) vyzvete k vrácení dluhu, který byl vymožen bez ohledu na to, že dle rozhodnutí Nejvyššího soudu zaniklo toto právo prekluzí. Pakliže se oprávněný nebude ochoten dohodnout na vrácení obdržené částky, nezbude než se domáhat úhrady v rámci žaloby na vydání bezdůvodného obohacení.

Pokud jde o náklady exekuce, tak by soud měl v rozhodnutí stanovit, kdo náklady exekuce ponese (dle ust. § 89 má nést náklady ten, kdo zastavení exekuce zavinil - zde zřejmě oprávněný, který požadoval zaplacení prekluzí zaniklé pohledávky). Pakliže si exekutor strhne náklady od jiné osoby, respektive je nevrátí v okamžiku, kdy je zřejmé, že povinnost k úhradě nákladů šla za jinou osobou, opět nezbude než věc řešit žalobou na vydání bezdůvodného obohacení - pakliže by exekutor šel tak daleko, že by Vám bez ohledu na rozhodnutí soudu dal příkaz k úhradě nákladů exekuce, bylo by na místě podat proti příkazu námitky s tím, že dle rozhodnutí má náklady zastavené exekuce nést jiná osoba. Z hlediska postupu lze i zde i vůči exekutorovi doporučit zaslat výzvu k vrácení prostředků na základě přiloženého rozhodnutí o zastavení exekuce a rozhodnutí o prekluzivní době.

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
jerryeng
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 331
Registrován: sob 12. pro 2009 19:40:58
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 5 krát

Re: co s nezaplaceonu pokutou

Příspěvekod admin » ned 02. kvě 2010 20:48:01

[color=#FF4000][size=150]Přidejte se k nám! Pomozte nám rozšířit tento server a staňte se našimi moderátory, více informací na níže uvedeném odkazu...[/size][/color]





[color=#FF8040] [size=150]
Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.
[/size][/color]


[size=200][color=#FFFF40]Přidejte na náš web email podvodníka! Zamezíte tak dalším podvodům a ostatní uživatelé si můžou ověřit, s kým to vlastně mají tu čest.[/color][/size]
Nová rubrika na fóru o zkušenostech s policií, přidejte se zde: zkusenosti-policie/

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
admin
Prezident Policisté.com :-)
Prezident Policisté.com :-)
 
Příspěvky: 826
Registrován: čtv 10. pro 2009 17:10:49
Poděkoval: 29 krát
Má poděkování: 129 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek


Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků