Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

sledování a natlak

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

sledování a natlak

Příspěvekod zdeno.z » stř 05. říj 2011 16:33:07

Dobrý den asi se vám to bude zdát v dnešní době nemožné ale věřte že je to holá skutečnost proti které není obrany ale budu rád když mi poradíte co stim da délat .Můj soused chce kus meho pozemku tak před třemi roky řek když to nejde po dobrém tak to pujde jinak.A od té doby mně stale sledují 24hodin deně stále se střidaji na ulici před domem rano když jedu do práce tak tři lidi čekaji na chodniku tak abych si jich všiml. Autem na nakup jdou semnou i do obchodu a motaji se okolo mne.Když jsem v práci tak čekaji před fabrikou i na dovolene jsou semnou a chodim na ryby tak i tam semnou trávi v hospodě když si sednu tak hned jdou vedle ke stolu .Prostě psychycký nátlak popřipadé vydírání a to samé mám doma a když vyjedu autem tak prumněr čtyři auta mně doprovází.Co mi poradite co by se stim dalo dělat .Aby ste to pochopily jak je to možné tak to je byvalá kontra rozvědka takže ty kontakty stále maji proto můžou sledovat všude.Boužel auta stále střidaji a lidé tak téžko bojovat.Ono toho je mnohem více ale na radu to stačí. předem děkuji :ps: asi nebudu sam.

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
zdeno.z
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. led 2011 19:28:46
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 0 krát

Re: sledování a natlak

Příspěvekod Finurka » stř 05. říj 2011 21:37:02

To co popisujete je nebezpečné pronásledování neboli stalking, které není v České republice zakotveno do právního řádu. Trestní zákon je v tomto případě prakticky nepoužitelný. Trestní zákon nebezpečné pronásledování nezná jako pojem ani jako trestný čin.
Policie v naší zemi má velmi málo - ba přímo nedostatek - informací o těchto formách obtěžování, neexistují instrukce ani metodické pokyny jak v těchto případech postupovat (na rozdíl třeba od domácího násilí) a tím policie nemusí vzniklé nebezpečí správně vyhodnotit. Také v podstatě ani neumí kvalifikovaně poradit oběti.
Důsledky pronásledování fyzické osoby, které nemá další projevy, není v našem právním řádu zakotveno. Pokud tedy v praxi dojde k pronásledování, může naplnit znaky trestnéhlo činu pouze s dalšími projevy útočníka. Z pohledu občanskoprávního by se pak mohlo jednat o porušování práva na ochranu osobnosti. Z pohledu trestního zákona by mohlo jít např. o trestný čin omezování osobní svobody, (event. porušování domovní svobody), také např. o týrání osoby žijící ve společném bytě nebo domě. Některé z uvedených tr. činů mohou být právě stalkingem doprovázeny, avšak stalking jako takový (samostatně) trestný není.
Každopádně zkuste zajít na policii - obvodní oddělení v místě Vašeho bydliště.

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek


Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron