Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

pochybení policie

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

pochybení policie

Příspěvekod Tomikulus » pon 02. kvě 2011 19:23:45

Dobrý den, obracím se na Vás ohledně pomoci. Jedná se o zpronevěru osobního automobilu. Bylo podáno na známého pachatele trestní oznámení pro zpronevěru OA. Druhý den po podání trestního oznámení jsem auto našel na internetu v autobazaru. Okamžitě jsem jel do autobazaru zda se opravdu jedná o můj automobil a kontaktoval jsem policii, že jsem si našel zpronevěřené auto a že žádám o jeho zajištění. Bylo mě řečeno , že auto zajistí až další den , ( bohužel byl víkend) takže až v pondělí. Jenže mezitím se auto jakoby prodalo (koupil si ho majitel autobazaru , protože předvídal problémy s policií...). V pondělí policie vyslechla majitele autobazaru ohledně auta, ale majitel jim řekl, že mu bylo auto ukradeno a jelikož ví , že je kradený tak to ani nijkde nehlásil. Tím policie případ ukončila.
Můžu se nějak bránit , když došlo k pochybení policie a i přes mé naléhání nezajistila auto včas ? Škoda je cca 100.000,- Děkuji

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
Tomikulus
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. kvě 2011 19:12:17
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 0 krát

Re: pochybení policie

Příspěvekod Finurka » pon 02. kvě 2011 23:51:37

Z Vašeho příspěvku není zcela jasné :
na základě čeho podezřelý mohl učinit zpronevěru, tedy prodal nebo předal auto do autobazaru, auto jste mu půjčil ?
byl sepsán Policií záznam o trestném činu zpronevěry a předán státnímu zástupci ?
Co vše je zaprotokolováno ? Především výpověď majitele autobazaru ?
Co je myšleno tím, že Policie ukončila případ ? Ukončila vyšetřování a předala vše státnímu zástupci ? Máte písemné vyjádření Policie ?

Dle toho co jste napsal, jednalo by se o trestný čin zpronevěry ve smyslu § 206 trestního zákoníku.Zkonstatovala Policie, že tento trestný čin byl prokázán ? Protože podezřelý je znám, tak trestní stíhání lze zahájit a pak musí být postupováno dle trestního řádu. Pokud jste tedy podal podnět na trestní stíhání pro zpronevěru a je prokazatelné, že k trestnému činu došlo známou osobou, měla by celá záležitost být řešena u okresního soudu.

jedině po zodpovězení těchto otázek lze usoudit, zda Policie pochybila.

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek


Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron