Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Dotaz ohledně prodeje pc

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Dotaz ohledně prodeje pc

Příspěvekod djluba » čtv 25. lis 2010 22:12:45

Dobrý den,
obracím se na Vás pro radu co dělat nebo jak dál postupovat , nebo zdali jsem se zachoval správně?Celé to začalo tím, že jsem na internetu konkrétně na sbazar.cz prodával svůj počítač za 990Kč, jinak má mnohem větší cenu, mám doma ještě jeden a tak mi tu překážel. Jednoho dne večer po 20 hodině přijel pán romské národnosti a že má o počítač zájem (předem jsme nebyli nijak domluveni), přinesl jsem ho ukázat ven před barák neboť mi bylo řečeno že pán dovnitř nejde že se bojí psů. Počítač ani vidět nechtěl že je funkční (a to také doposud byl). Počítač si rychle vzal a strčil do auta aniž by mi dal peníze a pak následně začal smlouvat o ceně, že projel 500Kč za benzín a že chce slevit, po dlouhé debatě jsem tedy slevil na 900Kč. Druhý den mi na email ovšem přišla výhružná zpráva že počítač jim nefunguje a že mám přijet a opravit ho jinak že půjdou na policii. Počítač byl ovšem funkční tak jsem nevěděl v čem je chyba. Následovalo 14 dní a pán mi neodpovídal na moje otázky co s počítačem je jak bych mu mohl pomoci, pořád jenom že někdo mu to ozkouší atd.. Je tomu asi hodina co tu teď byl před naším barákem, přijel, zatroubil a z auta vylezli tři osoby. Pán začal vykládat že počítač mu doma nešel, ovšem při nedohodnuté koupi večer okolo 20 hodiny před 14 dny ho ozkoušet nechtěl. Následně začal vykládat že projel zase spoustu benzínu a že ho ještě stavěla policie a platil pokutu, že má toho počítače dost a že chce své peníze zpět! Počítač jsem prohlédl a doma ozkoušel, ovšem nešel ani zapnout přitom pán mi v emailu (mimochodem všechny mám uložené i ty s výhružkami) psal, že počítač se mu spustí a na monitoru nabíhají čísla. Tudíž jsem usoudil, že je něco se zdrojem. Snažil jsem se vysvětlit, že počítač jsem mu prodal funkční a že tudíž není moje chyba že za prvé si sám při koupi neověřil že je funkční a za druhé s ním mohl cokoli udělat neboť v emailu mi psal, že je absolutní laik. Po pár minutách se ke mě všichni sešli, jeden z nich tak na půl metru a začal mi vyhrožovat, že jestli se nedohodneme takhle, že se dohodneme po fyzické stránce, dále říkal že má v autě mačetu a že ji na mě vezme a na místě mě tu rozseká. Následovalo spousty dalších výhružek a nadávek a mě nezbývalo nic jiného než zaplatit 500Kč a nefunkční počítač si vzít zpět. Když jsem pronesl že zavoláme policii a ta že to vyřeší, bylo mi řečeno že klidně, ovšem pak všichni nastoupili do auta a za výhružek a nadávání odjeli pryč..Nyní se zaprvé bojím něco nahlásit aby se pak dotyční nemstili a za druhé se bojím aby tak neučinili již nyní..
Děkuji za všechny vaše rady..


Děkuji s pozdravem Lubomír Kozák.

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
djluba
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25. lis 2010 21:55:12
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 0 krát

Re: Dotaz ohledně prodeje pc

Příspěvekod admin » ned 28. lis 2010 21:57:47

Dobrý den.
Tak v prvé řadě je nutné to nahlásit, to v každém případě. Bohužel ze Severu čech znám x desítek obdobných případů, kdy cikáni takto obírali lidi. Není to nic jiného, nežli krádež a vyhrožování, což se dá pojmout i jako trestný čin, pokud hrozí cosi s mačetou. Na nic nečekejte, jamile zjist, že z nich máte respekt, mohou se vrátit.
Určitě dejte vědět, jak to dopadlo a ještě např. odkud jste.

Pěkný den.
Nová rubrika na fóru o zkušenostech s policií, přidejte se zde: zkusenosti-policie/

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
admin
Prezident Policisté.com :-)
Prezident Policisté.com :-)
 
Příspěvky: 826
Registrován: čtv 10. pro 2009 17:10:49
Poděkoval: 29 krát
Má poděkování: 129 krát

Re: Dotaz ohledně prodeje pc

Příspěvekod jarda » pon 29. lis 2010 11:13:28

Ono je to vícero trestných činů, ale podstatou je nízké právní vědomí většiny lidí, a také důvěřivost. Působil jsem několik roků jako řiditel počítačové prodejny, a nikdy do prodejny nikdo z této komunity nevstoupil, přeci jen mají jiné životní hodnoty a jiný životní styl.

První chybou je nízká cena, lepší variantou je inzerce v "Aukro".
Druhou chybou je zveřejnění adresy.
Třetí chybou je snížení beztak směšné ceny na základě jalových řečí, a vůbec zahájení hovoru.
Čtvrtou chybou je následná další komunikace.
Pátou chybou je nenahlášení zjevné trestní činnosti s dostupnými indiciemi na PZ ČR.

Fakt, že jste je nepustil do domu je naopak pozitivem. Přišel jste o kvalitní počítač, který přeci není problémem dát třeba do doby řešení na skříň nebo do sklepa... raději jste ho měl darovat místní škole.

V každém případě nahlásit policii.

P.S. On ten PC může být také i vykradený, pokud předtím fungoval, takže raději odšroubovat kryt, ničeho se uvnitř nedotýkat /smazání otisků prstů/, zkontrolovat komponenty podle dodacího listu, ofotit, a v případě neshod předat k forenzní analýze policii.

thanks
Pridat.eu
jarda
Game over
Game over
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 13. lis 2010 11:27:26
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 0 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ohledně
    od Návštěvník » úte 10. črc 2012 7:01:08
    0 Odpovědi
    1268 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    úte 10. črc 2012 7:01:08
  • dotaz
    od jaroslava semanová » úte 01. bře 2011 11:28:54
    1 Odpovědi
    2716 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Finurka Zobrazit poslední příspěvek
    úte 01. bře 2011 12:14:13
  • Dotaz
    od Návštěvník » ned 23. zář 2012 11:01:56
    0 Odpovědi
    2151 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    ned 23. zář 2012 11:01:56
  • dotaz
    od obecstrenice » čtv 31. říj 2013 16:42:34
    1 Odpovědi
    3218 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Gattous Zobrazit poslední příspěvek
    pát 29. lis 2013 12:40:50
  • Mám dotaz..
    od Danijen » ned 18. pro 2011 20:14:44
    1 Odpovědi
    2731 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Finurka Zobrazit poslední příspěvek
    ned 18. pro 2011 22:32:09


Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron