Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Mám dotaz..

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Mám dotaz..

Příspěvekod Danijen » ned 18. pro 2011 20:14:44

Prosím poraďte jistá osoba mě neznámá mě natočila na mobilní telefon a toto video umístila bez mého souhlasu na youtube .. Mohu se proti tomu dle zákona nějak bránit , pokud ano tak jak a má to vůbec nějaký význam ??? Předem děkuji za odpoveď..

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
Danijen
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Mám dotaz..

Příspěvekod Finurka » ned 18. pro 2011 22:32:09

Když objevíte na internetu svou fotografii nebo video, tak zauvažujte, jaká vaše práva byla porušena. Jinými slovy, jakého charakteru je onen zveřejněný materiál, na kterém figurujete. Poté se rozhlédněte po daných stránkách a zkuste najít odkaz, který vám pomůže. Určitě objevíte e-mail provozovatele či vlastníka. Tam většinou stačí napsat žádost o stažení fotografie či videa ze stránek, protože byla porušena vaše buď autorská nebo osobní práva. Valná většina serverů vám vyhoví a materiál odstraní. Velmi často na internetových stránkách najdete odkaz pro nahlášení závadného obsahu nebo pro ochranu osobních údajů. Tyto možnosti poskytuje jak Facebook, tak Youtube, ale i další servery.
Použitím vaší osobní fotografie nebo fotografií bez vašeho souhlasu a jejich zveřejněním na internetu se provozovatel může dopouštět porušení § 12 Občanského zákoníku, které je ustanovením na ochranu osobnosti při použití písemností, obrazových nebo zvukových záznamů týkajících se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy. Důležitá je ona osobní povaha snímků.

Rada
Odůvodněnou žádostí požádejte o odstranění provozovatele stránky, měli by vyhovět. Neuspějete-li, braňte se soudně žalobou na ochranu osobnosti. Domáhejte se předběžného opatření, aby materiály byly odstraněny co nejdříve. Můžete rovněž žádat přiměřené zadostiučinění, omluvu nebo peněžitou kompenzaci. Uplatňovat u soudu se dá i škoda, jež vám z jednání dotyčné osoby vznikla, v praxi je však prokazování skutečné škody v takových případech velmi obtížné.

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • dotaz
    od jaroslava semanová » úte 01. bře 2011 11:28:54
    1 Odpovědi
    2716 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Finurka Zobrazit poslední příspěvek
    úte 01. bře 2011 12:14:13
  • Dotaz
    od Návštěvník » ned 23. zář 2012 11:01:56
    0 Odpovědi
    2151 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    ned 23. zář 2012 11:01:56
  • dotaz
    od obecstrenice » čtv 31. říj 2013 16:42:34
    1 Odpovědi
    3218 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Gattous Zobrazit poslední příspěvek
    pát 29. lis 2013 12:40:50
  • Dotaz ohledně prodeje pc
    od djluba » čtv 25. lis 2010 22:12:45
    2 Odpovědi
    3364 Zobrazení
    Poslední příspěvek od jarda Zobrazit poslední příspěvek
    pon 29. lis 2010 11:13:28
  • Dotaz na převoz dětí.
    od Jan Úředníček » pát 30. srp 2019 10:55:58
    0 Odpovědi
    6573 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Jan Úředníček Zobrazit poslední příspěvek
    pát 30. srp 2019 10:55:58


Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron