Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Mám dotaz..

Odeslat odpověď


Pokud chcete sledovat nové odpovědi v tomto tématu, zadejte Váš e-mail.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Mám dotaz..

Re: Mám dotaz..

Příspěvek od Finurka » ned 18. pro 2011 22:32:09

Když objevíte na internetu svou fotografii nebo video, tak zauvažujte, jaká vaše práva byla porušena. Jinými slovy, jakého charakteru je onen zveřejněný materiál, na kterém figurujete. Poté se rozhlédněte po daných stránkách a zkuste najít odkaz, který vám pomůže. Určitě objevíte e-mail provozovatele či vlastníka. Tam většinou stačí napsat žádost o stažení fotografie či videa ze stránek, protože byla porušena vaše buď autorská nebo osobní práva. Valná většina serverů vám vyhoví a materiál odstraní. Velmi často na internetových stránkách najdete odkaz pro nahlášení závadného obsahu nebo pro ochranu osobních údajů. Tyto možnosti poskytuje jak Facebook, tak Youtube, ale i další servery.
Použitím vaší osobní fotografie nebo fotografií bez vašeho souhlasu a jejich zveřejněním na internetu se provozovatel může dopouštět porušení § 12 Občanského zákoníku, které je ustanovením na ochranu osobnosti při použití písemností, obrazových nebo zvukových záznamů týkajících se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy. Důležitá je ona osobní povaha snímků.

Rada
Odůvodněnou žádostí požádejte o odstranění provozovatele stránky, měli by vyhovět. Neuspějete-li, braňte se soudně žalobou na ochranu osobnosti. Domáhejte se předběžného opatření, aby materiály byly odstraněny co nejdříve. Můžete rovněž žádat přiměřené zadostiučinění, omluvu nebo peněžitou kompenzaci. Uplatňovat u soudu se dá i škoda, jež vám z jednání dotyčné osoby vznikla, v praxi je však prokazování skutečné škody v takových případech velmi obtížné.

Mám dotaz..

Příspěvek od Danijen » ned 18. pro 2011 20:14:44

Prosím poraďte jistá osoba mě neznámá mě natočila na mobilní telefon a toto video umístila bez mého souhlasu na youtube .. Mohu se proti tomu dle zákona nějak bránit , pokud ano tak jak a má to vůbec nějaký význam ??? Předem děkuji za odpoveď..

Nahoru

cron