Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Jak postupovat při finanční tísni

Zde se řeší případy exekucí a různého vymáhání pohledávek. Rady, tipy, návody, pomoc.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Jak postupovat při finanční tísni

Příspěvekod jerryeng » úte 02. úno 2010 21:31:27

Jak postupovat při finanční tísni
V případě finanční tísně vám doporučujeme následující postup:
• přehodnoťte nezbytnost zamýšlených investic (např. koupě nového TV, automobilu);
• proveďte rozbor stávající a očekávané situace vašich osobních financí (příjmů a výdajů);
• o vzniklé finanční tísni a jejích důvodech ihned informujte ty, kterým dlužíte (věřitele) – nejlépe písemně, a to formou doporučeného dopisu;
• existenci či důvody vzniku finanční tísně se pokuste věřiteli doložit (např. kopií dokladu o ukončení pracovního poměru, kopií zprávy o vašem zdravotním stavu, kopií rozhodnutí soudu o zrušení manželství a vypořádání společného jmění manželů);
• věřitele informujte o zdrojích a výši očekávaných příjmů v nejbližším období;
• věřitele informujte, v jaké výši budete moci nadále svůj finanční závazek splácet;
• věřitele informujte, jak dlouho předpokládáte, že vaše finanční tíseň potrvá;
• věřitele informujte, jakými způsoby se vynasnažíte finanční tíseň odvrátit;
• pokuste se s věřitelem dohodnout na možnostech řešení vaší situace (např. formou přechodného splátkového kalendáře, jenž vám pomůže překlenout nepříznivé období finanční tísně, formou prodeje části majetku, formou půjčky od příbuzných);
• pokud bude váš věřitel svolný s novým (přechodným) splátkovým kalendářem, požádejte jej o písemné potvrzení souhlasu.
V případě potřeby nás kontaktujte, s výše uvedenými kroky se vám pokusíme pomoci.
• Uvedená doporučení můžete použít i v situaci, kdy je váš případ projednáván u soudu. Váš aktivní a zodpovědný přístup může vést k uzavření soudního smíru, jenž vám umožní dluh opět splácet pravidelnými měsíčními splátkami.
• Nespoléhejte na to, že váš právní zástupce (advokát) docílí, že vás soud povinnosti zaplatit dluh zprostí. Pokud o vašem dluhu víte (např. uznáváte, že jste úvěr obdržel), soud žalobě věřitele vyhoví a vy budete muset zaplatit nejen náklady za právní zastoupení věřitele, ale navíc i náklady vašeho advokáta. Přitom byste mohli částku určenou na úhradu vašeho i věřitelova právního zastoupení před soudem použít na částečnou (mnohdy i výraznou) úhradu svého dluhu.
• Rovněž nespoléhejte, že pro vás advokát „vybojuje“ nízké splátky dluhu. Soud obvykle přikročí ke stanovení splátek jen ve zcela výjimečných případech. Ve většině případů soud ukládá povinnost dlužnou částku zaplatit v plné výši jednorázově, a to do tří dnů od nabytí právní moci rozhodnutí.
• Nezbytnost vašeho zastoupení advokátem proto vždy důkladně zvažte. Uvědomte si, že služby advokáta nejsou poskytovány zdarma, advokát je oprávněn si účtovat odměnu za vaše zastupování v minimální výši 4 500,- Kč.




Profesi soudního exekutora si mnoho lidí spojuje s představou chladného cynika, který bez skrupulí ničí životy druhých. Exekutoři se ve skutečnosti starají jen o to, aby se dlužníci podřídili rozhodnutím soudu a druhá strana sporu dostala, co jí náleží.
V červnu 2003 přišel exekutor zabavit majetek dlužníkovi. Ten se zabarikádoval ve skladu. Následně ho zapálil a střílel kolem sebe. Nakonec spáchal sebevraždu. Chyběla jen podmanivá akční hudba a závěrečné titulky. Útoků na soudní exekutory sice přibývá, většina z nich však zná podobné scény jenom z filmů. Přestože si pod názvem jejich profese mnoho lidí představí drsného svalovce s revolverem u pasu, skutečnost bývá prozaičtější. „Úkolem exekutora je uskutečňovat právo, o kterém soud rozhodl, že někomu náleží,“ vysvětluje prezident Exekutorské komory České republiky Juraj Podkonický. Většinou jde o vymožení dluhu nebo jiné povinnosti, kterou dlužník i přes rozhodnutí soudu odmítá splnit, vy sami přitom nemůžete dělat nic jiného, než jej stále dokola vyzývat. Ani soukromé vymahačské firmy nedokážou z dlužníků peníze dostat jinak než přesvědčováním.
Soudní exekutor je naproti tomu veřejným činitelem. Přestože jde o svobodné povolání, jeho rozhodnutí se považují za rozhodnutí soudu. Právě soudům, které mohou svá rozhodnutí také samy vymáhat, pokud je o to požádáte, přinesl vznik profese soudních exekutorů v roce 2001 úlevu. Soudní úředníci pro množství úkolů postupují pomaleji a méně účinně. Od začátku působení exekutorů se šance, že vám dlužník nakonec zaplatí, zdvojnásobila.
Práce není jednotvárná
Činnost exekutora nespočívá jen v zabavování a odvážení pohovek, domácích kin a počítačů z bytu dlužníka. „Práce je to mnohem bohatší,“ tvrdí Lucia Hrochová, studentka pražské právnické fakulty, která při škole u exekutora nějaký čas pracovala. „Odvoz věcí z bytu je opravdu až posledním krokem,“ vysvětluje. Soudní exekutor dlužníka nejprve k zaplacení vyzve, na jeho majetek sám sáhne až v momentě, kdy není jiné řešení. Kromě prodeje dlužníkových osobních věcí, při jejichž zabavování mu musí ponechat základní vybavení pro život, může například použít srážky ze mzdy nebo peníze z dlužníkova účtu.
Lucia Hrochová o povolání exekutorky uvažuje. „Člověk samozřejmě musí být trochu otrlý a hned se nezaleknout, když se jeho práce někomu nebude líbit. Ale to musí řešit všichni právníci, ať pracují kdekoliv,“ míní studentka. Připomíná, že exekutor nepracuje sám a zabavování věcí je většinou na jeho zaměstnancích. Ti navíc mohou požádat o doprovod policii, pokud mají pocit, že jim hrozí nebezpečí.
Povolání i pro ženu
To, že práce soudního exekutora nemusí být náročná ani pro ženu, potvrzuje rakovnická exekutorka Hana Šajnerová. „Opravdu jen nezabavujeme majetek, jak by se mohlo zdát z médií. Je to především právnické povolání,“ říká. V tom, že v čele tamního exekutorského úřadu sedí žena, naopak spatřuje výhody. „Exekutorka přece jen nemá potřebu tolik demonstrovat sílu. Často proto exekuce proběhne bez zbytečných emocí, bez nepříjemností a stížností.“ Dlužník většinou dobře ví, že zaplatit musí, vztek u něj pak může vyvolat jednání exekutora, pokud je necitlivé. Zde může žena uplatnit svou empatii. „Ale i exekutorka a její zaměstnanci umějí postupovat tvrdě,“ dodává Šajnerová.
Jak si vybrat exekutora
Pokud chcete, aby vám již odsouzený dlužník opravdu zaplatil, můžete se obrátit na soudní úředníky a nechat vymáhání na nich, nebo si ze seznamu vybrat libovolného soudního exekutora.
Pak přímo zvolenému exekutorovi nebo soudu pošlete žádost o provedení exekuce. Musíte však doložit pravomocný rozsudek o tom, že vám má dlužník zaplatit. Odměnu exekutorovi i jeho náklady zaplatí dlužník, exekutor tuto částku vymůže společně s dluhem. Na začátku však po vás bude chtít zálohu. Když ji nezaplatíte, exekuce vůbec nezačne.
Jak se stát exekutorem
Podmínky pro práci soudního exekutora stanoví zákon. Může jím být jmenován občan České republiky, který má plnou způsobilost k právním úkonům, získal úplné vysokoškolské vzdělání na české právnické fakultě a je bezúhonný. Navíc musí vykonat alespoň tříletou exekutorskou praxi a složit exekutorskou zkoušku. Exekutora pak do úřadu jmenuje ministr spravedlnosti na návrh Exekutorské komory. O každé místo soudního exekutora se však musí nejdříve zájemci utkat ve výběrovém řízení, které vyhlašuje komora. Seznam všech exekutorů včetně kontaktů na jejich kanceláře můžete nalézt na internetových stránkách Exekutorské komory ČR, na adrese
Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.
.

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
jerryeng
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 331
Registrován: sob 12. pro 2009 19:40:58
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 5 krát

Re: Jak postupovat při finanční tísni

Příspěvekod rikamrikam » ned 02. kvě 2010 20:30:40

Přidej email podvodníka na tento web a pomož nám ostatním odhalit právě tyto podvodníky a pomoci ostatním prevencí před nimi!

thanks
Pridat.eu
rikamrikam
Nadporučík
Nadporučík
 
Příspěvky: 319
Registrován: ned 11. dub 2010 13:39:37
Poděkoval: 0 krát
Má poděkování: 24 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek


Zpět na EXEKUCE, Exekutoři, vymáhání pohledávek, dlužnící, výkon exekuce, oddlužení


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník