Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Právník online

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Re: Právník online

Příspěvekod milan388 » sob 19. úno 2011 10:58:07

Dobry den, jsem na dlouhodobe nemocenské a nemohu platit bo nemam s čeho platit exekuci stanovenou částku ... poradite?

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
milan388
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 07. srp 2010 17:51:27
Poděkoval: 1 krát
Má poděkování: 0 krát

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » ned 20. úno 2011 1:53:47

Dohodněte se s exekutorem o odložení plateb, resp. snížení plateb a doložte lékařskou zprávou.

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Právník online

Příspěvekod smisek » úte 15. bře 2011 10:00:05

Dobry den mam dotaz.Jsem v pronajmu v byte a mam tu trvalou adresu a majitelka prodava ten byt,ale dala jsem si zadost na obecni byt,ale je v tom hacek ty lide co vnem bydlely tak uz tam nejsou ale maji tam nabytek a starosta je nemuze vystehovat.Jeden uz to ma i soudne,exekuci ale uz v nem nebydli ma tam jen nabytek ale ne a ne se odstehovat starosta ceka ze se sam vystehuje a preda klice.A ta druha ta uz ma po vypovedni smlouve ale zapira se vsude kde to jde nemuzeme stim neco udelat?Abych dostala ten byt a ty lidi se vystehovaly.Mam dve deti a preci kvuli nim nepujdu na ulici.Dekuji
Pridat.eu
smisek
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » úte 15. bře 2011 12:08:54

To co píšete, došlo v případě majitelky bytu i Obecního úřadu k mnoha pochybením.
1. Pokud máte trvalé bydliště v nájemním bytě, lze nájemní smlouvu ze strany pronajímatele podat pouze z důvodů stanovených Občanským zákoníkem, t.j. § 710, 711(důvody bez přihlédnutí soudu),711a)(na základě soudního rozhodnutí. To, že paní majitelka chce prodat byt není bez soudního řízení oprávněný důvod k výpovědi. V každém případě je Vám povinna pomoci zajistit náhradní byt(ne náhradní bydlení nebo přístřeší, protože máte malé děti). Vaše iniciativa podat žádost o byt u obecního úřadu je sice projevem Vaší velké vůle, ale dostala jste se tím do situace velmi nepříjemné, skoro bych napsala, že za dobrotu na žebrotu.
Takže závěr, dokud Vám nebude přidělen odpovídající byt, který můžete obývat a využívat v plném rozsahu, nejste se povinna z dosud používaného bytu vystěhovat, takže na ulici se octnout nemůžete a nikdo Vás nesmí vystěhovat. Je zde ještě i další možnost z Vaší strany.
Pokud v písemné výpovědi k ukončení nájmu není uveden důvod obsažený v zákoně, výpověď je neplatná.
Dále pak k bytu, který Vám byl přidělen. Postoj obecního úřadu bych prohlásila za slušně řečeno za liknavý a krajně nezodpovědný. Obecní úřad totiž zřejmě nevyužil všechny možnosti, jak zajistit, aby bývalý nájemník byt musel vyklidit. Předpokládám, že bývalý nájemník dostal výpověď z důvodů 711, písm.b) (neplacení nájmu), takže výpověď je platná, pokud by se do 60 dní neodvolal u soudu. To předpokládám se ale nestalo, takže výpověď nabyla platnosti a mělo dojít k jeho vystěhování. Obecní úřad zde opět nevyužil dalších dvou možností a to :
- do 30 dní měl podat u soudu žádost o vyklizení bytu, soud by v tom to případě toto rozhodnutí učinil.
Bývalý nájemník má pouze nárok na náhradní přístřeší, takže to byla povinnost obecního úřadu toto zajistit. V takovém případě stačí, aby to byl uzamykatelný prostor (sklad). A v tom bude asi ten problém. Pokud obecní úřad nepodal žalobu na vyklizení bytu u soudu do 30 dní a nájemce byt používá nebo jej nevyklidil, VÝPOVĚĎ JE NEPLATNÁ, a bohužel musí být podána opětovně ze strany Obecního úřadu. To by ale měl urychleně a musí řešit obecní úřad jako pronajímatel bytu.
Další pochybení ze strany Obecního úřadu je tak trochu zřejmé, že vlastně Vám byl přidělen byt, u kterého není právoplatná výpověď nájmu předchozího nájemníka.

Pokud chcete další konkrétnější pomoc napište na e-mail :
Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.
svůj kontakt, dále bych potřebovala vědět následující data :
- kdy Vám byl byt přidělen
- kdy dostal výpověď předchozí nájemce
- jak zní výpověď ze strany majitelky bytu

Další podpůrnou pomocí je zrušení trvalého bydliště problémového nájemníka. To je v kompetenci Obecního úřadu dle zákona 133/2000 b. o evidenci občanů. Takže ČERNÝ PETR je teď v rukou Obecního úřadu a také i majitelky bytu, ve kterém dosud bydlíte, podotýkám PRÁVOPLATNĚ !!!! a nikdo Vás nesmí vystěhovat, pokud Vám ať již Obecní úřad nebo majitelka bytu nezajistí odpovídající náhradní byt.
Tento případ je opravdu precedenční a ráda Vám pomohu. Tak je to zcela na Vás.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
smisek (úte 15. bře 2011 12:19:58)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Právník online

Příspěvekod smisek » úte 15. bře 2011 12:28:12

Vlastne majitelka nam tu dovolila udelat trvalej pobyt ale bez nahradu na nahradni bydleni.Ale ten byt od obce jsem jeste nedostala jen nam starosta rekl,ze pokud toho dluznika na najemnem a co to ma uz i soudne tak kdyz se snim domluvime a ten byt uvolni tak nam ho da.Ale ta osoba snami mluvit nechce ani jednat.Proto chci neco podniknout ja.Nas starosta je nejakej moc hodnej nebo hloupej a ceka ze se sam ten byt uvolni.Muzu prijit za starostou a rict mu ze muze ten nabytek dluznika odvezt nekam do skladu a napsat to i te osobe at si pro to prijede.dekuji

thanks
Pridat.eu
smisek
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. bře 2011 10:32:35
Poděkoval: 3 krát
Má poděkování: 0 krát

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » úte 15. bře 2011 12:37:05

Ozvěte se e-mail
Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.
, já Vám to sepíšu, jak se se starostou dohodnout.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
smisek (úte 15. bře 2011 12:39:51)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Právník online

Příspěvekod smisek » úte 15. bře 2011 12:41:09

je to budete moc hodna ani nevite jak......dikdikdikdiky moc

thanks
Pridat.eu
smisek
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. bře 2011 10:32:35
Poděkoval: 3 krát
Má poděkování: 0 krát

Re: Právník online

Příspěvekod smisek » stř 16. bře 2011 12:33:21

Dobry den muzu vas teda pozadat jak mam jednat s tim starostou kdyz neni schopen sam jednat.Dekuji

thanks
Pridat.eu
smisek
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. bře 2011 10:32:35
Poděkoval: 3 krát
Má poděkování: 0 krát

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » stř 16. bře 2011 15:35:38

Určitě. Sepíšu Vám to. F.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
smisek (stř 16. bře 2011 16:25:59)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Právník online

Příspěvekod Samantha » pát 18. bře 2011 13:09:38

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat ohledně exekuce, která se tíká zdravotního pojištění.
Jelikož doložím platné doklady na pojištovně a zde mi dluh stornují co pak bude s exekucí??
Exekutora budu muset uhradit?? Nebo se dá stornovat, když v podstatě žádný dluh není...
Jsem na mateřské dovolené od roku 2008 a ted jsem se dozvěděla díky zablokovanému ůčtu,
že jsem byla vedena jako samoplátce. Dopis mi nebyl doručen ani jeden jelikož mou korespondenční adresu kterou jsem na pobočce nahlašovala zřejmě nikdo neuložil...
Prosím alespon o malou radu zda s tím jde něco udělat...
Pridat.eu
Samantha
Neregistrovaný uživatel
 


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Právník on-line
    od jerryeng » stř 28. črc 2010 17:08:06
    7 Odpovědi
    9223 Zobrazení
    Poslední příspěvek od milulu Zobrazit poslední příspěvek
    sob 11. pro 2010 11:21:44
  • Firemní právník on-line
    od Návštěvník » ned 12. zář 2010 23:30:36
    1 Odpovědi
    3116 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    ned 12. zář 2010 23:31:05
  • Online Investment Group Ltd
    od Návštěvník » čtv 30. srp 2012 7:01:56
    0 Odpovědi
    2173 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    čtv 30. srp 2012 7:01:56

PředchozíDalší

Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron