Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Právník online

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » čtv 30. pro 2010 16:41:54

Máte na mysli ten případ, kdy povinný platit výživné pracuje v METAZ Týnec... a má příkaz ke ztrhávání výživného ?

Pokud ano pozorně čtěte :
Na základě usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem č.j. KSUL 44 INS 4653/2010-A-8 ze dne 5.5.2010 bylo rozhodnuto o úpadku dlužníka.
Účinky tohoto rozhodnutí nastaly dne 5.5.2010 a tohoto dne nabylo i ve výroku 1. týkajícího se úpadku dlužníka usnesení právní moci. Stejným rozhodnutím byl ustanoven insolvenční správce.
Zapsáno: 4.června 2010
Usnesením Krajského soudu v Ústí nad Labem č.j. KSUL 44 INS 4653/2010-B-87 ze dne 09.12.2010 bylo rozhodnuto o přeměně reorganizace v konkurs.
Účinky tohoto rozhodnutí nastaly dne 09.12.2010 v 16.00 hod.
Zapsáno: 15.prosince 2010

Citace z výpisu v Obchodním rejstříku pro METAZ, a.s.

Pokud tomu tak není, tak se omlouvám, že z mé strany došlo k nedorozumění a berte tuto moji info za bezpředmětnou

thanks

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Právník online

Příspěvekod Petice-lichva » pát 31. pro 2010 12:48:47

[quote="sarinkad70"]Jak mohu být spokojená s jednáním úřadů? Tím řeknu že jsem vlastně udělala chybu já a omlouvám se za to že chci spravedlnost.[/quote]

***
:?:
[color=#800040][b]Vážená paní[/b]
Nepochopil jsem to, že by jste měla přiznávat nějakou chybu, opak je
pravdou, jak jsem nastínil v modelu podání podnětu. Podnět je sepsán
se strukturou několika právních podnětných vazeb, kde je apel na
aspekty práva, které neměli přirozený průběh a formulovaná omluva
je mířena k samotné povaze podnětu, že litujete toho, že tak musíte
činit a stavět se do pozice, která vám není příjemná, protože právo a
vykoná moc má svoje směrnice a nařízení, která nemáte právo
opravovat a činit tak návrhy na konkrétní změny práva. Proto jak jsem
uvedl: 3,
[i] V podnětu připomeňte, že máte plnou důvěru v náš právní
systém a že se s lítostí omlouváte za nedopatření, které vás přimělo psát
tento podnět a věříte, že opomenuti nebylo úmyslné a že se vaše
záležitost dostane na správnou cestu šetření.[/i]
*
Prosím, pečlivě si návrh na podnět prostudujte, každé slovo má svůj
patřičný význam i váhu v celém podnětu.
*
[b]Více vám k tomu nemohu veřejně naznačit.[/b][/color]

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Petice-lichva
Rotný
Rotný
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21. pro 2010 6:45:05
Poděkoval: 24 krát
Má poděkování: 25 krát

Re: Právník online

Příspěvekod koralka » pon 17. led 2011 19:07:59

Dobrý večer.Chci se zeptat po šesti letech ve stavební firmě mi můj obvodní lékař napsal lékařský posudek,který mi nedovoluje nadále vykonávat toto zaměstnání.Posudek jsem odevzdal zaměstnavateli a ten mi jen řek,že mám problém.Zakázanou práci vykonávám dále a nevím jak se mám zachovat.Náhradní práce ve stavební firmě není.Pokud dám sám výpověd ze zdravotních důvodů,mám nárok na odstupné?Myslím si že můj zaměstnavatel dělá vše proto abych udělal chybu a porušil zákoník práce.zákony neznám a on má no to právníka.proto vás prosím o radu jak se mám zachovat.moc děkuji za odpověd.
Pridat.eu
koralka
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Právník online

Příspěvekod pro koralka » pon 17. led 2011 21:16:20

příspěvek smazán pro nevhodné vyjádření k tomuto fóru a dost obecnou a ne zcela vhodnou a odpovídající radu.
Pridat.eu
pro koralka
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » pon 17. led 2011 23:10:21

[b]Zaměstnavatel porušil ustanovení Zákoníku práce a to :
Zaměstnavatel je povinen nepřipustit, aby zaměstnanec vykonával zakázané práce a práce, jejichž náročnost by neodpovídala jeho schopnostem a zdravotní způsobilosti, a proto je povinen Vás převést na jinou práci.
[/b]
Zákoník práce § 41
Převedení na jinou práci
(1) Zaměstnavatel je povinen převést zaměstnance na jinou práci,
a) pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutí příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci,
(6) Při převedení zaměstnance na jinou práci podle odstavců 1 až 3 je zaměstnavatel povinen přihlížet k tomu, aby tato práce byla pro něho vhodná vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a schopnostem a pokud možno i k jeho kvalifikaci.
(7) Zaměstnavatel je povinen předem projednat se zaměstnancem důvod převedení na jinou práci a dobu, po kterou má převedení trvat; dochází-li převedením zaměstnance ke změně pracovní smlouvy, je zaměstnavatel povinen vydat mu písemné potvrzení o důvodu převedení na jinou práci a době jeho trvání, s výjimkou případů uvedených v odstavci 2 písm. c) a v odstavci 4.

Pokud jste však [b]donesl potvrzení od obvodního lékaře není to zcela správně, protože toto vyjádření musí být vydáno závodním lékařem[/b], s kterým má povinnost zaměstnavatel uzavřít smlouvu o výkonu závodní zdravotní péče a zaměstnance informovat o tomto lékaři.
Takže doporučení :
Zajděte za závodním lékařem, pokud ho Váš zaměstnavatel má. Předložte vyjádření Vašeho obvodního lékaře a požadujte po závodním lékaři jeho písemné stanovisko, které by mělo potvrdit zprávu obvodního lékaře. Pak písemně požádejte zaměstnavatele o převedení na jinou práci, vhodnou Vašemu zdravotnímu stavu a požadujte písemnou odpověď do 15 dnů.
Tímto postupem budete mít písemnou dokumentaci pro řešení případných sporů.

Pokud ale Váš zaměstnavatel nemá zajištěnu závodní lékařskou péči nebo Vám nedá písemné vyjádření k převedení na jinou práci, resp. Vám nedá výpověď dle § 52 písm.d) nebo nebude řešit rozvázání Vašeho pracovního poměru dohodou z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti.obraťte se na Územní pracoviště Krajské hygienické služby, oddělení hygieny práce o posouzení Vašeho případu. (Územní pracoviště je v bývalém okresním městě a je to orgán, který vykonává zdravotní dozor). Určitě Vás neodmítnou.
Poznámka : pokud Váš zaměstnavatel nemá zajištěnu závodní lékařskou péči, jedná se z jeho strany o porušení právních předpisů v ochraně zdraví a bude to při řešení Vašeho případu jeho přitěžující okolnost. Další důležitá okolnost je, zda pracovní místo, na které jste zařazen, je prací rizikovou, tam potom jsou ještě přísnější opatření. Proto je důležité mít potvrzení od závodního lékaře. To zatím nemáte a Váš zaměstnavatel toho využívá.

[b]Doporučení : Urychleně získejte potvrzení o Vaší zdravotní nezpůsobilosti od závodního lékaře, pokud tento lékař není, obraťte se neprodleně na Územní pracoviště Krajské hygienické stanice. V žádném případě, nedávejte výpověď Vy, neměl by jste nátok na odstupné.[/b]

Pokud máte doplňující konkrétní otázky, můžeme Vám pomoci Váš případ vyřešit individuálně. Pokud využijete této možnosti napište na e-mail :
Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.
následující info :
- je ustanoven závodní lékař ?
-jaká je příčina snížení Vaší zdravotní způsobilosti ? ( zde by se mohlo jednat i o podezření na chorobu z povolání, to však musí posoudit kompetentní orgán- lze zajistit přešetření)
místo Vašeho bydliště a kde pracujete

Diskrétnost zaručena, profesionalita vyřešení rovněž, osobně se zabývám problematikou ochrany zdraví při práci 20 let.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
gaba (úte 18. led 2011 16:54:09)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Právník online

Příspěvekod jana » čtv 20. led 2011 22:09:46

Byla jsem 5 měsícu na nemocenské, po ní jsem dostala výpověd a mám nárok na odstupné.Počítá se mi průměr z nemocenských dávek nobo z platu před nemocenskou?

thanks
Pridat.eu
jana
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. led 2011 21:13:46
Poděkoval: 1 krát
Má poděkování: 0 krát

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » čtv 20. led 2011 22:17:36

Odstupné bude vypočítáno z platu před nemocenskou, zpravidla se počítají tři poslední měsíce.
Nemocenská není mzda, takže z toho nesmí být vypočítán průměrný výdělek, ať už je k jakémukoliv účelu, tedy i pro výpočet odstupného.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
jana (čtv 20. led 2011 23:13:04)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

iooFhafviyoRbNV

Příspěvekod odfdpuv » pát 21. led 2011 12:45:26

Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.
Pridat.eu
odfdpuv
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » pát 21. led 2011 13:11:27

A tím chcete dokázat co ????

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Právník online

Příspěvekod Finurka » ned 23. led 2011 3:36:35

wItOSDLRnTDH

Nový příspěvekod thatslobbob » ned 23. led 2011 2:38:43
příspěvek zrušen - reklama

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Právník on-line
    od jerryeng » stř 28. črc 2010 17:08:06
    7 Odpovědi
    9223 Zobrazení
    Poslední příspěvek od milulu Zobrazit poslední příspěvek
    sob 11. pro 2010 11:21:44
  • Firemní právník on-line
    od Návštěvník » ned 12. zář 2010 23:30:36
    1 Odpovědi
    3116 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    ned 12. zář 2010 23:31:05
  • Online Investment Group Ltd
    od Návštěvník » čtv 30. srp 2012 7:01:56
    0 Odpovědi
    2173 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    čtv 30. srp 2012 7:01:56

PředchozíDalší

Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron