Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Noví podvodníci?

Jak postupovat, čeho se vyvarovat?

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Pravidla fóra
- Všechny emaily i názvy firem a odkazy patří do značky CODE !
- Uvádějte přesně, o co se jedná. Nadpis "podvod" nikomu nic neřekne a dalším
uživatelům je k ničemu.
- Špatně zadané příspěvky bez výhrad smažeme, děkuji za respektování.
- JEDINÉ ODKAZY BEZ ZNAČKY "CODE" JSOU INTERNÍ ODKAZY NA TOTO FÓRUM
http://www.policiste.com, podvedl-vas-nekdo/ APOD.

Noví podvodníci?

Příspěvekod Jan Tomšů » čtv 10. bře 2011 6:50:45

Dobrý den,

chtěl jsem touto cestou upozornit na nejspíš staro-nové podvodné praktiky jednoho inzerátu, který jsem našel na Hyperinzerci. Na tento inzerát jsem sám narazil, neb sháním nebankovní hypotéku na koupi bytu. Nadpis inzerátu byl: Půjčky bez registru! Hypotéky až na 30 let! Inzerent: Hypouveryprokazdeho. Mobil: 720110239. Hned vedle inzerátu mají jako upoutávku foto s 2000,-Kč bankovkami. A volat se jim má mezi 10.00h-19.00h. Navíc tam můžete vložit své vyjádření a e-mailovou adresu.
Já jsem tak učinil, obratem mi na můj mail přišla aut. odpověď, že je mám kontaktovat na výše uvedeném čísle. I toto jsem učinil, ozval se mi mužský hlas, chtěl po mně nějaké informace s tím, že se mi ozvou na mnou udaný mobil. Po několika hodinách mi skutečně přišla SMS zpráva z PC, že mi byla hypotéka schválena a že je mám znovu kontaktovat. Opět jsem učinil, no a pán se mnou začal sjednávat podmínky schůzky a vše s tím související. No a na konec z něj vypadlo, že bude požadovat vratnou zálohu ( po 3 měsících splátek ) 9300,-Kč. Toto jsem samozřejmě odmítl s tím, že mám špatnou zkušenost s vratnými zálohami ( I.C. mám na ně podanou žalobu ). Pán začal být do telefonu již méně příjemný. Celý rozhovor jsme nakonec ukončili tím, že se mu ještě ozvu. Tak nevím, možná že je to jen můj mylný dojem, ale silně mi to jednání připomíná podvod. A jelikož já nic dopředu platit nehodlám, tak z celé transakce sešlo.
Jinak obdobný inzerát se stejnou upoutávkou a stejným tel. číslem mají i na půjčky!
J.T.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Jan Tomšů dostal děkování - 2
alca (čtv 17. bře 2011 20:07:35), goflin (čtv 10. bře 2011 8:56:13)

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
Jan Tomšů
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. lis 2010 17:30:32
Poděkoval: 14 krát
Má poděkování: 4 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod goflin » čtv 10. bře 2011 9:02:21

Dekuji za Vas prizpevek

Presne jste uvedl jak podvodnici pracuji.

Nekam napisete ze chcete pujcku. Nekdo Vas kontaktuje s tim, ze Vas uver byl schvlanen a tim Vas nalaka k dalsimu jednani. A snazi se, aby jste nabyli dojmu, ze podepsani smlouvy je vlastne jiz formalita.

Je velice dobre, ze jste dale v jednani nepokracoval. Musel by jste na policii znovu a podavat dalsi zalobu
The foes of the righteous will be condamned
i become death the destroyer of worlds

thanks
Za tento příspěvek od uživatele goflin poděkoval
Jan Tomšů (čtv 10. bře 2011 19:05:30)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
goflin
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 158
Registrován: stř 22. pro 2010 8:42:55
Bydliště: Země - Nezemě
Poděkoval: 49 krát
Má poděkování: 116 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod Finurka » čtv 10. bře 2011 13:27:51

Velmi dobře jste udělal, pročetla jsem si jejich inzerát a zjistila jsem, že uváděné hodnoty splátek půjček jsou nereálné a v souvislosti s dalšími uváděnými údaji. A rovněž údaj zvýhodněný úrok není v souladu s legislativou. Je to uvedeno záměrně. Lze to považovat za klamavou informaci, které nejspíš vede k podvodnému jednání.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
Jan Tomšů (čtv 10. bře 2011 19:05:11)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod Jan Tomšů » čtv 10. bře 2011 19:17:54

Dobrý večer,


to bylo totiž přesně ono, co mne zarazilo. Ty nereálné, až moc pěkné splátky. No a pak ten průběh jednání. Nejhorší na to všem je, že drtivá většina inzerátů je minimálně zavádějící, ne-li přímo podvodná. Člověk, který se může dostat do registru velmi rychle, a ani to nemusí být jeho vinou, se pak z problémů dostává opravdu velmi těžko.

J.T.

thanks
Pridat.eu
Jan Tomšů
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. lis 2010 17:30:32
Poděkoval: 14 krát
Má poděkování: 4 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod Jan Tomšů » čtv 17. bře 2011 21:17:17

Dobrý večer,

chtěl jsem se zeptat. Má někdo jakou-koliv zkušenost se společností VITACREDIT ? Nabízejí půjčky a úvěry s ručením nemovitostí.

J. Tomšů

thanks
Pridat.eu
Jan Tomšů
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. lis 2010 17:30:32
Poděkoval: 14 krát
Má poděkování: 4 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod Finurka » pát 18. bře 2011 3:13:40

Zatím se zde neobjevila žádná negativní informace. Tato firma poskytuje tzv. americké hypotéky, t.j. jištění půjčky nemovitostí. Pozor na splácení : po sjednanou dobu splácení půjčky dlužník platí pouze úroky a tzv. úplaty ( zřejmě RPSN) a poslední splátkový měsíc se splácí úrok a celá půjčená částka. Je to stejný systém jako firma Day to Day, s.r.o. Je zde veliké riziko, že poslední měsíc nebudete schopni zaplatit celou půjčenou částku a o nemovitost tak přijdete. Takovýto druh smlouvy o půjčce je cesta, jak přijít o nemovitost a to bohužel legálně, pokud na takovou smlouvu přistoupíte. Pokud si po dobu pro splácení nebudete šetřit tak, aby jste poslední měsíc celou částku měli k dispozici, firma má právo na nemovitost a Vy tak jenom oddálíte finanční problém, ale s vysokou šancí, že ještě přijdete o nemovitost. Podrobnosti o zápisu do katastrálního úřadu neuvádějí, zřejmě však budou požadovat zápis zástavního práva.
Společníkem a jednatelem firmy je muž (40 let), firma byla zapsaná do Obchodního rejstříku 4.2.2010, základní kapitál 1 mil. Kč. Adresa sídla firmy a adresa bydliště jednatele je shodná a je v obytném domě panelákového typu.

Dále je nabídka v rozporu se zákonem o spotřebitelském úvěru, protože nejsou uvedeny hodnoty úroku a RPSN, takže nelze si dopředu spočítat navýšení půjčky. Pro ilustraci uvádím splácení půjčky tohoto typu :

Půjčka(jistina) : 300 000 Kč
úrok : 10 %
RPSN : 15 %
doba splácení : 48 měsíců

Hodnoty jsou odhad a mohou být vyšší.
Měsíční splátka je stejná po celou dobu splácení

Takže splácet budete měsíčně 2297 Kč, celkové navýšení půjčky je 110256 Kč
Měsíčně si však v průměru musíte šetřit částku 6250, aby jste dosáhli 300 000 Kč v posledním splátkovém měsíci.
Takže průměrně musíte mít k dispozici 8547 Kč.

Tento typ půjčky pak i obnáší vysoké sankce za nesplácení měsíčních splátek, resp. při nezaplacení celkové půjčené částky.
Takže je pouze na Vás, zda na tuto smlouvu přistoupíte, ale osobně na základě zkušeností toto nedoporučuji.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
Jan Tomšů (pát 18. bře 2011 4:11:51)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod Jan Tomšů » pát 18. bře 2011 4:10:51

Dobrý den,

děkuji za vyčerpávající odpověď. Pro info. Firmu jsem včera kontaktoval přes internet. Cca za 2-3 hod mi na můj mobil zavolal mužský hlas ( starší, věk kolem 40-ti let by odpovídal ). Chtěl po mně nějaké informace. Já jsem požadoval půjčku 100 000,-Kč. No a on mi nabídl splatnost bez pár korun 2000,-Kč měsíčně na dobu 7-mi let s tím, že mi pošle na mou adresu veškeré materiály. A prý, když něčemu nebudu rozumět, tak mu mám zavolat. Mobil byl normální 606........ . Jeho jednání mi připadlo solidní. I v tom zmiňovaném tel. hovoru ujišťoval, že žádné poplatky předem se neplatí.
Takže s tím co jste mi napsal/a Vy a s tím, co vím od dotyčného pána, bych měl platit měsíčně necelé 3200,-Kč. Což rozhodně není suma, která by se nedala splácet. Je mi jasný, že tu půjčku přeplatím víc, jak 1,5x! Ale je to aspoň rozložený na celkem únosnou dobu a i ta splátka je ještě akceptovatelná.
Ještě počkám, co mi pošle za podmínky a pak uvidím.

J. Tomšů

thanks
Pridat.eu
Jan Tomšů
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. lis 2010 17:30:32
Poděkoval: 14 krát
Má poděkování: 4 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod Finurka » pát 18. bře 2011 17:07:56

Záleží na Vás a na podmínkách, které Vám pošle, za sedm let se našetřit splátku 100 000 Kč. Průběžně informujte.

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Finurka poděkoval
Jan Tomšů (pát 18. bře 2011 17:35:23)
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod Jan Tomšů » sob 19. bře 2011 13:45:55

Dobrý den,


včera jsem měl ve schránce dopis od společnosti
Kód: Vybrat vše
Obsah v tagu code je pro neregistrované uživatele skrytý.
. Na obálce ale bylo razítko odeslání z Brna. Uvnitř obdobné smlouvy, podmínky a rozhodčí doložka, jako u Interpres Creditum. A samozřejmě poplatek za zprostředkování 5000,-Kč. Nevím, neznám tuto firmu, ale praktiky pořád stejné, nejspíš podvodné. Samozřejmě na toto nehodlám nijak reagovat. A nejhorší na tom je, že jsem tuto firmu ani nekontaktoval!
J.Tomšů


[color=#FF4000][size=85]
EDIT by GFL: Dle novych pravidel prosime, aby jste nazvy, adresy a ICO/DIC vkladali do CODE [/size][/color]

thanks
Za tento příspěvek od uživatele Jan Tomšů poděkoval
Finurka (sob 19. bře 2011 13:52:09)
Pridat.eu
Jan Tomšů
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. lis 2010 17:30:32
Poděkoval: 14 krát
Má poděkování: 4 krát

Re: Noví podvodníci?

Příspěvekod Jan Tomšů » sob 26. bře 2011 17:17:58

Dobrý den,


víc jak týden utekl a pán ohledně půjčky se jaksi neozval ani nic neposlal. takže bůhví co je to zač.
J.Tomšů

thanks
Pridat.eu
Jan Tomšů
Kadet
Kadet
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. lis 2010 17:30:32
Poděkoval: 14 krát
Má poděkování: 4 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • podvodníci
    1, 2od admin » sob 22. led 2011 13:54:59
    12 Odpovědi
    11362 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Finurka Zobrazit poslední příspěvek
    čtv 07. dub 2011 11:20:35
  • Podvodníci
    1, 2od ptakjojak » stř 04. kvě 2011 19:37:02
    14 Odpovědi
    12973 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Unabella Zobrazit poslední příspěvek
    sob 24. bře 2012 9:24:33
  • podvodníci
    od Návštěvník » sob 14. dub 2012 14:43:06
    3 Odpovědi
    3209 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mox Zobrazit poslední příspěvek
    ned 06. kvě 2012 19:26:09
  • Podvodníci
    od Návštěvník » ned 21. říj 2012 11:02:38
    0 Odpovědi
    1447 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    ned 21. říj 2012 11:02:38
  • PODVODNÍCI
    od Návštěvník » pon 26. lis 2012 12:01:11
    0 Odpovědi
    1374 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Návštěvník Zobrazit poslední příspěvek
    pon 26. lis 2012 12:01:11

Další

Zpět na Podvedl Vás někdo?


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků