Skrýt reklamu

Nizký úrok mají i nebankovní společnosti. nebankovní půjčky bez registru na webu tippujcky.cz s hodnocením.

Police a oznamovatel TČ nebo přestupku

Diskuze o veškerých právních problémech. Poradenství s problémy v této oblasti.

Moderátoři: Administrátoři, Zpravodajové, Zkušební moderátoři

Police a oznamovatel TČ nebo přestupku

Příspěvekod Wallace » čtv 03. lis 2011 15:26:22

Dobrý den, mám dotaz ohledně postupu Policie, který mi přijde nelogický.

Pokud volám Policii, jako zaměstnanec firmy (z důvodu krádeže firemního majetku, parkování cizých osob na vyhrazeném parkovišti apod) Nevidím důvod, proč Policiste vyžadují můj OP, když nahlašovatel by měla být ta právnická osoba jejíž jsem zaměstnancem. Ze zkušenosti už vím, že pak posílájí vyrozumění na soukromou adresu, místo na adresu zaměstnavatele. Tento postup mi přijde minimálně nelogický, pokud je právně vpořádku. Poradí mi někdo, jak se to dá do budoucna řešit?
Děkuji

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !

Pridat.eu
Wallace
Neregistrovaný uživatel
 

Re: Police a oznamovatel TČ nebo přestupku

Příspěvekod Finurka » čtv 03. lis 2011 17:36:11

Při ohlašování podezření na trestný čin nebo správní delikt je fyzická osoba-občan, i když se jedná o ohlášení události dotýkající se právnické osoby, resp. jejího majetku. Zákon o policii v § 63, odst.2, písm.j) uvádí „ policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu, která je oznamovatelem podezření ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu. Tedy policista je oprávněn požadovat na ohlašovateli trestné činnosti OP. To vyplývá ze zákona. Pokud dostanete vyrozumění na svoji adresu, tak to vyplývá opět ze zákona a to ze správního řádu. Ohlašovatel trestné činnosti je účastníkem řízení a tedy musí být do 30 dní vyrozuměn. S tím neuděláte nic. Policie takto postupuje správně.

[i]Finurka problém popsala principelně správně. Jen malé, možná v danou chvíli nepodstatné, detaily, ale... :)

1. Vyrozumění o ukončení přestupku se zasílá dle zákona o přestupcích (§ 58 odst. 4, kde se píše: "Dozví-li se orgán policie o přestupku od občana, vyrozumí jej na jeho žádost do třiceti dnů o provedených opatřeních." Takže při oznámení přestupku stačí říct, že vyrozumění nežádáte a nic Vám domů nepříjde.
Policie ČR dle zákona č. 500/2004 Sb. (správní řád) nepostupuje, protože není v dané věci správním orgánem.

2. Vyrozumění u trestného činu se řídí trestním řádem, konkrétně § 158 odst. 2, kde se mimo jiné píše:" ...a pokud o to oznamovatel požádá, do jednoho měsíce od oznámení jej vyrozumět o učiněných opatřeních."
Takže opět, pokud o vyrozumění nepožádáte, nic Vám nepříjde...[/i]

[color=#0000FF]*** Informace doplnil Boxer_UBS ***[/color]

A na závěr, pokud něco oznamujete, byť za právnickou osobu, pořád to oznamujete Vy, jako osoba fyzická. Přesně, jak napsala Finurka ;)

thanks
Pridat.eu
Uživatelský avatar
Finurka
Policejní moderátor
Policejní moderátor
 
Příspěvky: 801
Registrován: pát 17. pro 2010 0:32:54
Poděkoval: 179 krát
Má poděkování: 596 krát


 
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek


Zpět na Právní poradenství


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron